Materac piankowy czy sprężynowy?

Ja też się zastanawiałam nad tym, jaki materac wybrać sprężynowy czy piankowy? Ostatecznie wybrałam sprężynowy, ale jak też ciagle o tym myślisz i nie potrafisz dokonać wyboru, mogę podpowiedzieć czym ja, zwykły konsument się kierowałam. Dobrze też zawsze poradzić się tak zwanego doradcy klienta w sklepie, który wyboru za Ciebie nie dokona, ale przynajmniej opowie i wyjaśni lepiej lub gorzej czym piankowy różni się od sprężynowe i odwrotnie, jakie są zalety i wady jednego i drugiego, jakim osobom są polecane i z jakich względów.

Względy są zazwyczaj przede wszystkim zdrowotne oraz związane z wygodą spania lub/i leżenia na takim materacu.

Tak zwany doradca klienta w sklepie powinien zapytać potencjalnego nabywcę o osobę, która będzie z tego materaca korzystać, czyli na nim spać oraz o parametry tej osoby, to znaczy ciężar, ewentualne problemy zdrowotne związane z wadą postawy, kręgosłupem oraz ulubioną pozycją spania. Wiadomo jest że osobom o wyższej wadze a także tym, którzy jakiekolwiek problemy z plecami mają poleca się materace sprężynowe, ponieważ są z reguły twardsze, lepiej podtrzymują ciało oraz lepiej dopasowują się do naszego ciała, co sprawia że śpimy zdrowiej i lepiej.

Wśród materacy sprężynowych też są różne typy i rodzaje, które mają wpływ na komfort ale oczywiście też na cenę materaca. Coś za coś.

Materace piankowe nie są złe, zwłaszcza że obecnie wykonywane są przede wszystkim z dużo lepszej jakości materiałów, czyli pianek czy gąbek. Różnią się przede wszystkim gęstością pianki, która wpływa na jakość materaca, jego trwałość, ale też twardość oraz komfort użytkowania.

Różne są też grubości materacy wykonanych z pianek oraz pokrycia tych materacy. Na pokrycie materaca też należałoby zwróci uwagę. Nie bez znaczenia jest to, czy nasz kandydat na śpiocha cierpi na jakiekolwiek rodzaje alergii, są bowiem dostępne specjalne tkaniny nie powodujące uczuleń oraz takie, których nie imają się alergeny powodujące podrażnienia skóry. Czytajmy więc wszelkie informacje lub pytajmy doradcy w sklepach o wszystkie rzeczy jakie nas istotne. Im więcej pytań zadamy, tym więcej informacji o materacu zdobędziemy i tym łatwiej będzie nam podjąć decyzję o właściwym zakupie materaca piankowego lub sprężynowego.

Osobiście wzięłabym pod uwagę też to, czy kupuję materac dla małego dziecka, który raczej posłuży nam krócej, bo za jakiś czas zmienimy łóżko na większe, ale też po prostu szybciej się zniszczy. W przypadku dzieci małych i większych zdecydowałabym się na materac piankowy, który jest tańszy, łatwiej się więc z nim pożegnać i wymienić na nowy, kiedy się zniszczy, zaleje zaplami, o co przy dziecku nietrudno. Zainwestowałabym za to w lepszej jakości piankę mając na uwadze zdrowie naszych dzieci i prawidłowe podparcie kręgosłupa w czasie snu.

Materac sprężynowy z reguły ma lepszą jakość – jeśli już to ze sprężynami kieszeniowymi, które zapobiegają zużyciu się ich oraz skrzypieniu. Te materace są znacznie grubsze i trwalsze, dzielą się też na średnio twarde oraz twarde, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here