Złote zawieszki do bransoletek – dodatki w formie złota

0
1360

Kobiety kochają złoto. Ale nie tylko kobiety, ponieważ równie chętnie sięga po nie także męska część społeczeństwa. W naszej kulturze kruszec ten stanowi bowiem synonim dostatku i pokazuje, że osoba nosząca go jest majętna. Złoto to metal szlachetny, który nie ulega procesom niszczenia ani w wodzie ani w innych warunkach i nie rozpuszcza się. Jest wysoce trwały i dlatego od wieków posiada zastosowanie w rzemiośle oraz jako element ozdobny noszony w wielu krajach i kulturach całego świata. Obecnie nie mniej popularną formą noszenia ozdób ze złota są jego imitacje, np. w postaci złotych zawieszek.

Złoty, czyli jaki? I dlaczego warto wybierać produkty imitujące złoto?

Od wieków złoto utożsamiane jest z bogactwem i wysoką pozycją społeczną, ponieważ kiedyś miały do niego dostęp tylko osoby majętne. Często posiadanie go wiązało się też z władzą i taka idea jest obecna do dziś, choć zamiast złota chętnie wybiera się jego imitacje. To rozwiązanie dla osób, których np. nie stać na drogie wydatki lub które chcą np. zdecydować się na większą ilość biżuterii w kolorze złotym, nie wydając wiele.

Dla wielu osób, które samodzielnie wykonują biżuterię w domu – czy to dla siebie, czy dla bliskich, czy jako cześć pracy dochodowej imitacje złota w formie zawieszek stanowią nieodłączną część kolekcji. To przedmioty, które mogą stanowić część robionej biżuterii lub stanowić dodatek, przywołujący na myśl drogocenny i bardzo wartościowy kruszec. Wiele zależy od inicjatywy autora, ale faktem jest, że to, co złote lub przypomina złoto jest chętnie wybierane przez pan i panów.

Złote zawieszki do bransoletek – jak i z czym je nosić?

Złote zawieszki do bransoletek to kategoria produktów, które stanowią dopełnienie łańcuszków noszonych na co dzień i z różnych okazji. Można je mocować również do bransoletkę na rękę lub tych noszonych np. na nodze – powyżej kostki, co zależy od gustu, okazji i upodobań.

Gotowe półfabrykaty w kolorze złota to przede wszystkim zawieszki – w sam raz dla osób, które chcą wyrazić pewne cechy charakteru i podkreślić swój indywidualizm noszoną biżuterią. W tej kategorii znajdują się ponadto końcówki do biżuterii, kółka montażowe, bajgle oraz bazy do kaboszonów. Zależnie od gustu, okazji i wymagań można zdecydować się za zawieszki złote matowe lub te z efektem błyszczenia. Każdy z takich produktów jest emaliowany, co wpływa na użytkowanie i sprawia, że można wygodnie nosić go na co dzień.

Moda na złotą biżuterię

To, co złote nie wychodzi z mody, ale w ostatnim czasie obserwuje się trend związany z jeszcze większym zainteresowaniem dodatkami w kolorze złotym, także tymi imitującymi cenny kruszec. Chętnie sięgamy po nie wówczas, kiedy szukamy np. bransoletki na co dzień.

Bransoletka to jedna z najbardziej lubianych części biżuterii, noszona zarówno do pracy jak i z okazji ważnych wyjść. Nawet mała i delikatna potrafi jednak doskonale uzupełnić stylizację, a także zwrócić uwagę na dłonie i nadgarstki. Po bransoletki z ciekawymi dodatkami lub grawerami sięgają też mężczyźni. Jakie bransoletki są obecnie najmodniejsze?

Z pewnością te minimalistyczne, przywołujące na myśl drogocenne złoto i często stanowiące jego imitacje w formie np. zawieszek w odcieniach złota. Liczy się minimalizm, który na dobre zapanował w modzie i stanowi obecnie popularny trend. Kiedy mniej znaczy więcej to złote zawieszki do bransoletek stanowią czasami całość biżuterii jaką na siebie zakładamy. Minimalizm nie oznacza, że noszona ozdoba jest monotonna lub nuda. Wręcz przeciwnie – pozwala zaakcentować jej głównym element, np. rzucającą się w oczy efektywną zawieszkę np. w kształcie serca, podarowaną przez ukochaną żonę lub mężczyznę naszego życia. To subtelna forma prezentu, wyrażająca uczucia, która sprawia, że za każdym razem kiedy popatrzy się na zawieszkę na myśl przyjdzie bliska nam osoba.

Złote zawieszki na stałe weszły w trend chętnie wybieralnych elementów biżuterii dla kobiet i mężczyzn. Te w wersji imitującej popularny kruszec są nie tylko tańsze, ale też pięknie się prezentują. Warto je kupować w renomowanych sklepach w sieci, takich jak manzuko.com.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułA może tak kominek?
Następny artykułWiata ogrodowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here