Wybór kina domowego

Spędzając wolny czas w jesienne wieczory często szukamy jakiegoś zajęcia, które pozwoli nam miło spędzić czas w rodzinnym gronie. Rozwój technologii sprawił, że możemy w domowym zaciszu doznać emocji, do tej pory zarezerwowanych dla kina.

Sklepy ze sprzętem elektronicznym, w swej ofercie, mają wiele takich zestawów. Ich cena uzależniona jest od producenta, jakości elementów oraz mocy głośników. Planując zakup i zastanawiając, się jakie kino domowe kupić, musimy zdecydować, czy interesuje nas mały kompaktowy zestaw, w którym wzmacniacz oraz odtwarzacz umieszczone są w jednym bloku. Droższe modele są tak skonstruowane, że posiadają osobny wzmacniacz, który odpowiada ze dostarczenie dźwięku przestrzennego do rozmieszczonych głośników.
Głośniki również maja wpływ na ostateczną cenę takiego zestawu.

Zazwyczaj są to zestawy oferujące dźwięk przestrzenny w formacie 5.1, co oznacza, że znajdują się w nim dwa głośniki tylne, dwa przednie, centralny oraz subwoofer. Subwoofer odpowiada ze dźwięki basowe, to właśnie z niego będą wydobywały się dudniące odgłosy wybuchów. Nie raz oglądając film podskoczymy przestraszeni nagłym hukiem. Zestaw głośników rozstawiony wokół nas sprawić ma wrażenie osadzenia wewnątrz akcji. Oglądając filmy będziemy słyszeli jak strzały, odgłosy pędzących samochodów, czy też lecące samoloty będą przemykały za naszymi plecami. Do tego dochodzi jeszcze ich wizualny design. Już minęły czasy, gdy kino domowe wyposażone było tylko w najtańsze głośniczki o słabej mocy. Rozwój techniki sprawił, że jest też możliwość zakupu głośników, które działają dzięki łączności Bluetooth. Rozwiązanie to zwalnia nas od uciążliwej konieczności rozkładania kabli, aby doprowadzić sygnał do głośników za naszymi plecami. Pewnym novum jest zastosowanie tak zwanego soundbara, czyli jednego głośnika, który umieszczony pod telewizorem ma nam zapewnić wrażenie dźwięku przestrzennego.

Ważny jest też wybór odtwarzacza płyt. Do niedawna panującym powszechnie formatem było DVD, jednak już od jakiegoś czasu bardzo dobrze na rynku radzi sobie format Blu-ray. Coraz więcej filmów w sklepach jest sprzedawanych w tym formacie. Co prawda ich cena jest jeszcze dość wysoka, ale zapewne podobnie jak z powoli zanikającym formatem DVD było, i tu będzie ona bardziej przystępna. Tym bardziej, że już w sklepach można kupić płyty z filmami w formacie 4K. Ten najnowszy format oferuje filmy już w bardzo wysokiej jakości. Aby skorzystać z takiego zestawu kina domowego, musimy dokupić jeszcze telewizor obsługujący 4K.

Na rynku istnieje szereg firm oferujących zestawy kina domowego. Zastanawiając się jakie kino domowe wybrać, musimy również zdecydować, czy chcemy kupić gotowy, skonfigurowany fabrycznie zestaw, czy też chcemy sami dobrać każdy element. Drugie rozwiązanie jest droższe, ale taki samodzielnie skonfigurowany w sklepie zestaw będzie na pewno lepszej jakości niż jakikolwiek fabryczny. Tym bardziej, że jesteśmy w stanie dobrać każdy element tak, by gwarantował najwyższą jakość.

Zakup kina domowego w każdym domu zagwarantuje doskonałą rozrywkę na długie jesienne i zimowe wieczory. Ofiaruje nam namiastkę kina w domu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIdeał pędzlem malowany
Następny artykułKocioł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here