Wasze Pokemony Totemiczne

Czy łapiąc pięćsetnego Pidgeya w Pokemon GO! twój znudzony mózg zaczyna zastanawiać się jakim jesteś pokemonem, a ty za nic nie możesz przypomnieć sobie żadnego gatunku poza Snorlaxem? Możesz zatem zainteresować się tym artykułem.

Choleryk – Mankey/Primape czyli linia ewolucyjna, która zasłynęła swoim szorstkim temperamentem jeszcze w kreskówce. Primeape jest wiecznie zły, a dobitnie widać to w dużej części jego sprite’ów w grach, gdzie towarzyszy mu permanentna żyłka na czole.

Flegmatyk – Aegislash czyli druga ewolucja Honedge’a z szóstej generacji Pokemonów. Wszystkie sposoby hodowli tego gatunku zakładają, że musi mieć najgorszą statystykę prędkości, co pozwoli mu na atakowanie jako drugi. Wszystkie strategie używania tego Pokemona zakładają wytrzymywanie wrogich ataków i metodyczne wprowadzanie swoich planów w życie, nie ma więc chyba lepszego Pokemona, który mógłby być flegmatykiem.

Introwertyk – Oranguru. Pokemon wzorowany na orangutanie większość czasu spędza medytując w czubkach drzew i stroniąc od kontaktu. Zarejestrowano jednak przypadki, w których przekazywały głodnym i rannym pokemonom jedzenie i leki. Introwertycy żyją podobnie, regenerują energię stroniąc od kontaktu i wychodzą do ludzi wtedy kiedy są potrzebni.

Ekstrawertyk – Ralts/Kirlia/Gardevoir czyli linia ewolucyjna, która odczytuje i potrafi kopiować emocje pobliskich osób. Ekstrawertycy, w przeciwieństwie do introwertyków, czerpią energię poprzez kontakt z innymi osobami, analogia jest więc chyba dość oczywista.

Marzyciel – Munna/Musharna. Pokemony żywiące się, ale również emitujące sny. Dym, który te pokemony wydzielają pozwala także innym wkroczyć do świata snów, a wszyscy wiemy jak działają na nas ludzie mocno wierzący w swoje marzenia.

Realista – Rattata, Pidgey, Hoothoot, Sentret i reszta szeroko rozprzestrzenionych gatunków. Realiści, tak jak te pokemony, nie podejmują niepotrzebnych wyzwań, ciężko pracują żeby coś osiągnąć i, co najważniejsze, jest ich na świecie całkiem sporo.

Leniuch – Slaking oraz Snorlax, dwa gatunki, które idealnie pasują do tego typu osoby, choć ten drugi to przy okazji straszny obżartuch. Nikt tak bardzo jak oni nie ceni sobie ciszy i spokoju, do tego stopnia, że najczęściej ignorują wszystkich dookoła.

Imprezowicz – Loudred/Exploud czyli żyjące głośniki basowe idealnie nadają się na imprezę, na której byłaby też masa Oricorio, Ludicolo, Aipomów i Sudowoodo. Pewnie kręciłoby się tam też mnóstwo Jynxów, które próbowałyby uwieść nieuważnych.

Intelektualista – Metagross i Alakazam. Pierwszy z nich ma cztery mózgi, które są w stanie rozwiązywać najtrudniejsze równania szybciej niż superkomputer. Drugiemu z kolei stale rośnie mózg, a IQ może osiągnąć ponad 5000. Gdyby tego było mało pamięta wszystko co mu się przydarzyło. Dwóch niesamowitych mózgowców.

Pracuś – Leavanny. Mało jest Pokemonów, które można by dopasować do tego typu osobowości. Leavanny akurat pasuje idealnie. Ten pokemon, ewoluujący z Sewaddle’a, czyli pokemona jedwabnika, regularnie tworzy z jedwabiu ubranka dla mniejszych, bardziej zagrożonych pokemonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here