Moda młodzieżowa zmienia się wręcz błyskawicznie. Mało kto jest w stanie za nią nadążyć – o ile mówimy oczywiście o rodzicach. Nastolatki bowiem doskonale sobie radzą ze znajomością najnowszych trendów oraz mód. Jeśli więc planujecie przearanżować pokój nastoletniej dziewczyny, warto dowiedzieć się od niej, co chciałaby w nim zmienić. Szczególnie jeśli to przemiana z pokoju dziecięcego w pokój właśnie nastoletni. Dla nastolatki to prawdziwy kamień milowy – wychodzi z grupy małych dzieci i staje się prawie dorosła! Umożliwienie jej zadecydowania o pewnych sprawach na pewno zostanie docenione, a jednocześnie jako rodzice wyrazicie swój szacunek do zdania dziecka. To zawsze owocuje, nawet w tak błahych sprawach jak aranżowanie pokoju. W końcu nasza codzienność składa się z takich małych wyborów. Jeśli więc nadchodzi ten dzień, w którym nastąpi wielka zmiana wyglądu pokoju, czas zacząć od samych podstaw! Jaki kolor do pokoju nastolatki będzie odpowiedni? Jaki jest modny? Jak się do tego zabrać? Oto kilka słów na ten temat. Mamy nadzieję, że te informacje będą pomocne!

Pierwszy pomysł to pastele. Kolorowe, pastelowe ściany mogą być świetnym wyborem, szczególnie do średnio oświetlonych pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest też pomalowanie ścian na różne pastelowe odcienie. Róż, zieleń, brzoskwinia, błękity w pastelowych wydaniach są naprawdę przepiękne! Choć oczywiście to nie jest jedyne sposoby na przekształcenie pokoju małej księżniczki w pokój nastolatki. W takich sytuacjach warto tez sięgnąć po rozwiązania, które są modne w świecie dorosłych. One również podobają się wielu nastolatkom. I tak wystrój w stylu prowansalskim plus urocze tapety bądź malunki na pewno przypadną do gustu romantycznej duszy. Biele, szarości i czernie, które będą częścią wystroju w stylu skandynawskim sprawdzą się doskonale w pokoju praktycznej osoby, która nade wszystko ceni sobie funkcjonalność i minimalizm. W ostatnim czasie bardzo modny jest również styl industrialny, który podoba się także młodzieży. I być może warto sięgnąć po szarości i rdzawe kolory, które są domeną tego rozwiązania.

Wybór odpowiedniego koloru do pokoju nastolatki to ważna sprawa. Trzeba zadbać o to, by nie był on zbyt przytłaczający i by nie zaciemniał pomieszczenia. Dlatego najlepszym pomysłem jest spokojna dyskusja z dzieckiem na ten temat i omówienie wszelkich „”za”” i „”przeciw””. W ten sposób na pewno dojdziecie do konsensusu i wybór padnie na kolor, który będzie się podobał zarówno rodzicom, jak i nastolatce. Bardzo fajnym pomysłem są również wzory malowane na ścianach – to również jest modne i być może warto by było zainwestować w taką ozdobę ścian w pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że to już ozdoba raczej na kilka lat i wybór takiego wzoru powinien być przemyślany, by za kilka tygodni znów nie stawać przed wyzwaniem, jakim jest malowanie pokoju. Warto też przemyśleć rodzaj farby – lepsza jakościowo farba będzie się po prostu dłużej trzymać, a jej kolor nie wyblaknie. To dobra inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here