Jaką klatkę dla chomika kupić

Przed tobą przybycie nowego małego członka rodziny do domu, a ty wciąż zastanawiasz się, jaką klatkę dla niego wybrać? Jeśli tak, z całą pewnością rozważasz wiele zalet, które oferują poszczególne modele. Postaramy się pomóc ci z wyborem, więc nie przestawaj czytać.

Wielkość klatki dla chomika

Pierwsze, nad czym najpewniej się zastanawiasz, to jak dużą klatkę kupić dla swojego małego przyjaciela. Naszym zdaniem odpowiedź jest prosta: największą, na jaką możesz sobie pozwolić! To oczywiste, że zwierzątko będzie lepiej się czuło, mogąc swobodnie biegać po większej przestrzeni. Również tobie będzie wygodniej umieścić w dużej klatce większą ilość akcesoriów.

Proponujemy ci między innymi klatki dla chomika o wielkości 60 x 30 x 39 cm, które doskonale sprawdzą się do ustawiania wielu różnych akcesoriów. Pomogą ci zagospodarować miejsce tak, aby chomik czuł się szczęśliwy i na pewno nie ograniczą jego swobody. Ale jeśli masz możliwość, zdecyduj się nawet na klatkę o długości 100 cm, aby mieć jeszcze więcej miejsca.

Z przeszkloną dolną częścią

Kolejnym doskonałym pomysłem będzie wybór klatki dla chomika, która posiada szklaną dolną część, zamiast klasycznej plastikowej. W górnej powinna znajdować się metalowa kratka. Takie połączenie pozwoli ci zawsze obserwować twojego chomika i sprawi, że twój mały podopieczny nie będzie miał przed tobą żadnych tajemnic. Poza tym klatka z przeszklonym dołem robi naprawdę ogromne wrażenie i jest bardzo estetyczna.

Klatka dwupiętrowa

Z całą pewnością najlepszym wyborem dla twojego pupila będzie klatka dwupiętrowa. Chomik będzie mógł w niej swobodnie wybierać, które miejsce chce zająć. Również tobie pozwoli na lepsze rozplanowanie przestrzeni. Nie ukrywajmy – pięterko zachęci też twojego małego gryzonia do większej aktywności fizycznej.

Z wyposażeniem przygotowanym dla twojego chomika

Jeśli jesteś początkującym hodowcą chomików, możesz zastanawiać się, co powinno wylądować w klatce. Domek, poidełko i miseczka na jedzenie to rzeczy oczywiste, ale oprócz nich znajduje się jeszcze szereg innych akcesoriów, po które warto sięgnąć. Możesz między innymi zdecydować się na hamaczek, kuwetkę, kołowrotek, tunel albo inne zabawki.

Jeśli nie wiesz do końca, co wybrać na początek, doskonałym pomysłem może być kupienie gotowego zestawu, czyli klatki razem z wyposażeniem. Dzięki temu problem będzie zdjęty z twoich barków i na sam początek uzyskasz wszystko, co jest potrzebne dla twojego pupila. A jeśli będziesz jeszcze bardziej chciał wzbogacić jego życie, z pewnością później dodasz kolejne elementy wyposażenia do jego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here