5 ciekawostek o e-papierosac

Należysz do grona fanów elektronicznych papierosów, a może dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie wapowania? W takim razie na pewno z chęcią dowiesz się nieco więcej o gadżecie, z którym spędzasz codziennie całkiem sporo czasu. Niektóre fakty mogą być dla ciebie niemałym zaskoczeniem. Sprawdź kilka ciekawostek dotyczących branży papierosów elektronicznych.

E-papieros nie jest wynalazkiem XXI wieku

Pierwszy współczesny e-papieros rzeczywiście został wynaleziony w XXI wieku. Pojawił się na rynku w 2003 roku za sprawą chińskiego farmaceuty, Hon Lika. Prace nad takim urządzeniem miały jednak miejsce znacznie wcześniej. W latach 20. ubiegłego stulecia Amerykanin Joseph Robinson uzyskał nawet patent na elektroniczny waporyzator dla celów medycznych, jednak jego pomysł nigdy nie został wprowadzony na rynek. Kolejnym ważnym momentem w historii e-papierosów było stworzenie beznikotynowego urządzenia przez Herberta A. Gilberta w 1963 roku, ale ponownie nie udało się osiągnąć większego sukcesu. Dopiero Hon Lik zdołał zainteresować świat swoim wynalazkiem.

E-papieros nie musi zawierać nikotyny 

Wiele osób niezainteresowanych wapowaniem myśli, że e-papieros sklep oferuje tylko w wersji z nikotyną. Nie jest to jednak prawda, ponieważ można bez problemu kupić liquidy pozbawione tego składnika. Beznikotynowy e-papieros to świetna opcja dla osób, które chcą rzucić palenie, ale mają problem z odzwyczajeniem się od czynności związanych z nałogiem. Jest to też dobry pomysł dla wapujących z powodu mody.

Możesz stworzyć własny liquid do e-papierosa

Choć na fanów e-papierosów czeka szeroki wybór gotowych liquidów, to warto spróbować przygotować własny płyn. W ten sposób można maksymalnie dopasować liquid do własnych preferencji. Premixy, bazy i aromaty ze sklepu online Premixowo pozwalają na stworzenie wymarzonego smaku, a także dostosowanie stężenia nikotyny czy też właściwości chmury z pary wodnej. Ponadto samodzielne wykonanie liquidu może dostarczyć mnóstwo przyjemności i jest również tańszym rozwiązaniem niż gotowy płyn.

E-papierosy są zakazane w niektórych krajach

Status prawny e-papierosów zależy od przepisów obowiązujących w kraju. Warto zatem sprawdzić kwestię legalności wapowania przed podróżą do innego państwa. Przykładowo w Polsce elektroniczne papierosy są legalne, ale nie można korzystać z nich w miejscach publicznych typu przystanek. Z kolei w Katarze posiadanie takich urządzeń jest zabronione, w Armenii e-papierosy są w pełni legalne, a na Cyprze nie można wapować w samochodzie w obecności ciężarnych kobiet i osób poniżej 18. roku życia.

Istnieją jednorazowe papierosy elektroniczne

Osoby zainteresowane wapowaniem nie muszą od razu inwestować w profesjonalne urządzenie do wielokrotnego użytku. Możliwy jest bowiem zakup jednorazowych e-papierosów, które nie wymagają składania i mogą być użyte od razu po wyjęciu z opakowania. Jest to też dobra opcja dla osób, które mają ochotę na wapowanie np. tylko kilka razy w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here