Gry na niepogodę - w co można zagrać?

Kiedy zbliża się jesień i nadchodzą długie wieczory, bardzo wiele osób zastanawia się, jak zagospodarować sobie ten czas. Warto jest jednak zwrócić uwagę na to, że nie każdemu będzie odpowiadała każda z dostępnych form rozrywek. Jeśli lubimy czytać książki, nie będzie nam pasowało oglądanie filmów. Z kolei jeśli lubimy gry planszowe, wówczas możemy nie do końca być zadowoleni z czytania książek. Czy są jednak jakieś gry planszowe, które mogą spodobać się osobom, które z reguły nie grają w planszówki? A jeśli tak, to jakie są to gry? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z wyborem odpowiedniej jakości gier planszowych, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Kolejka – idealna gra rodzinna

Dla osób, które nie za bardzo lubią grać w gry planszowe, świetnym pomysłem na przełamanie ich niechęci, może okazać się kra o nazwie Kolejka. To gra, która osadzona jest w klimacie PRL’u. Jej głównym założeniem jest zrealizowanie listy zakupów, którą gracz otrzymuje na samym starcie. Nie jest to jednak proste zadanie, albowiem nigdy nie wiemy, jaki towar i do którego sklepu trafi. Innymi słowy – w grze jest dokładnie tak, jak w PRL’u. Dodatkowo, każdy gracz otrzymuje karty, które pomagają mu w przepychankach kolejkowych. Możemy za pomocą poszczególnych kart np. wziąć towar spod lady, możemy też przesunąć innych graczy na sam koniec kolejki, jeśli tylko posiadamy do tego celu odpowiednią kartę. Kolejka kończy się w momencie, gdy któryś z graczy jako pierwszy skompletuje swoją listę zakupów. Czas potrzebny na rozegranie jednej partii to około godziny.

Wsiąść do pociągu – prosta gra dla wszystkich

Inną grą, która może przekonać do polubienia gier planszowych osoby niechętne, jest gra o nazwie Wsiąść do pociągu. To w dużej mierze gra strategiczna. Każdy z graczy, na samym początku rozgrywki, otrzymuje tzw. bilety kolejowe, na których zaznaczone są konkretne trasy, które musi zbudować. Do tego celu służą wagoniki pociągów, które także gracze otrzymują na początku gry. Złożenie tras, nie jest jednak takie proste. Wymaga dużych zdolności przewidywania ruchów przeciwników. Wygrywa ten z graczy, który zdobędzie największą liczbę punktów za ułożone trasy. Ważne jest to, że nie zawsze wygrana oznacza złożenie wszystkich tras, które mamy na swoich biletach. Są trasy, które punktowane są lepiej i to właśnie od ich tworzenia należy zacząć rozgrywkę. Jeśli chodzi o czas, który potrzebny jest na rozegranie partii Wsiąść do pociągu, to wynosi on około 40 minut.

Pandemia czyli kooperacyjna gra dla każdego

Grą, którą zdecydowanie warto polecić na długie jesienne wieczory, jest Pandemia. Polega ona na kooperacji – nie ma zatem sytuacji w której ktokolwiek z graczy jest w stanie ją wygrać. Gra bowiem może zakończyć się zwycięstwem lub przegraną wszystkich uczestników rozgrywki. Głównym założeniem Pandemii jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Dokonujemy tego poprzez odpowiednie usuwanie znaczników chorób. Nie jest to jednak proste – jest dużo elementów gry, które utrudniają graczom to zadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here