najtańsze kasy fiskalne

W dobie cyfryzacji i technologii, prowadząc własny biznes musisz posiadać kasę fiskalną. Ciągły rozwój, to ciągłe zmiany. Niejednokrotnie okazywało się już, że wprowadzane zmiany ustaw sprawiały, że kasę fiskalną trzeba było wymienić nawet po roku użytkowania! A niestety nie da się takiego urządzenia ponownie sprzedać na rynku wtórnym. Zatem chcąc działać legalnie i wygodnie czy, warto inwestować w najtańsze kasy fiskalne dostępne na rynku?

Co warto wiedzieć o kasach fiskalnych?

Po pierwsze kasy fiskalne podlegają rozporządzeniom wydawanym przez Ministra Finansów. Wszelkie zmiany związane z metrycą stawek VAT, należy na bieżąco pilnować gdyż kary pieniężne za niewprowadzenie zmian są wysokie. Kolejną ważną sprawą są przeglądy techniczne kas fiskalnych. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi każdy użytkownik kasy fiskalnej zobowiązany jest do prowadzenie książki wykazów przeglądów technicznych oraz sami powinni takie potwierdzenia dosyłać do Naczelnika Urzędu Skarbowego, najpóźniej do 15 dnia miesiąca następującego po wykonaniu przeglądu. Te i inne uwarunkowania prawne są tylko dodatkowym argumentem, że warto dobrze rozeznać się z rynkiem oferującym takie urządzenia, nawet tym promującym najtańsze kasy fiskalne.

Czym kierować się przy wyborze?

Polskie prawo mówi jasno, że co pięć lat należy dokonać wymiany kasy fiskalnej. Dlatego też wybierając nawet najtańsze kasy fiskalne musimy dokładnie określić co nam będzie przez ten okres niezbędne do pracy w biznesie. Ważną sprawą jest archiwizacja paragonu. Możemy wybrać rolkę papieru, bądź wersję elektroniczną. Kolejną ważną kwestią jest mobilność urządzenia. Watro określić sobie jasno, czy przez pięć lat nie będziemy potrzebowali posiadać możliwości płatności poza biurem, firmą czy salonem usługowym. Wraz z rozwojem może być też potrzebne zwiększenie ilości proponowanych usług czy produktów, tutaj spójrzmy na kwestię ilości możliwych rejestracji w kasie. Wszelkie dodatkowe zmienne jak wygląd, gabaryty czy możliwość podpięcia dodatkowych urządzeń to oczywiście również ważne sprawy, ale są to już dodatkowe udogodnienia z którymi możemy się obyć, czy dostosować chcąc zaoszczędzić i wybrać jedną z ofert proponujących najtańsze kasy fiskalne.

Podsumowując, kupując najtańszą kasę fiskalną wcale nie ograniczmy swoich możliwości. Dobra analiza potrzeb pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które można zainwestować chociażby w reklamę, dzięki której i tak za pięć lat przedsiębiorca będzie mógł zakupić nowszą kasę fiskalną. Warto też pamiętać, że technika szybko idzie do przodu, zatem może się okazać, że już po kilku latach nawet oferty promujące najtańsze kasy fiskalne wcale nie będą niczym odbiegały od tych za znacznie większą sumę pieniędzy. Zatem wybór kasy fiskalnej jest najlepiej zacząć od dokładnej analizy potrzeb oraz przeszukania ofert. Jeśli wszystko to zostanie przefiltrowane przez okres 5 lat to wybór najtańszej kasy fiskalnej z najlepszymi funkcjami okaże się dobrym rozwiązaniem. Oszczędność pieniędzy to racjonalne kupowanie, najdogodniejszego towaru pod potrzeby biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here