Czapki dla dzieci

Jak co roku, w okresie jesienno-zimowym nie obejdzie się bez czapki. Zwłaszcza gdy mowa o naszych najmłodszych, których bezpieczeństwo i zdrowie są szczególnie ważne. Czapki chronią naszą głowę przed nadmierną utratą ciepła, a jak dobrze wiemy – to właśnie przez głowę większość energii cieplnej wydostaje się z organizm na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest, by wybrać czapkę, która będzie podobać się naszej pociesze, a tym samym – w której będzie ona chciało chodzić. Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj czapki kupić, to ten poradnik jest dla ciebie. Dowiesz się z niego jakie typy czapek dla dzieci i młodzieży znajdziesz wśród dostępnych oraz po które z nich warto sięgnąć.

Czapki dla dzieci i młodzieży – pomysły, fasony, najmodniejsze wzory

Moda najmłodszych rządzi się swoimi prawami, nieco odmiennymi niż w przypadku mody dla osób dorosłych. Przede wszystkim różnica tkwi w estetyce produktów. O ile kroje czapek dla dzieci i dorosłych są dość podobne, to jednak wzory graficzne, którymi są one pokryte, już niekoniecznie. W przypadku dzieci dominujące wzory to te związane z dziecięcą wyobraźnią – przede wszystkim są to bohaterowie gier i filmów zwierzęta i dinozaury, a także różnorodne desenie, motywy graficzne i symbole związane z dziecięcym uniwersum.

Ponadto, czapki dla dzieci mają więcej dodatkowych wykończeń oraz ozdób. Zaliczyć tu należy różnego typu pompony, daszki, nauszniki, misie uszy oraz inne. Często, bywają to dodatki funkcjonalne, które czynią daną czapkę bardziej użyteczną. W wielu przypadkach są to jednak dodatki przede wszystkim estetyczne.

Czapka dla dzieci i młodzieży – jakie warto wybrać?

Wśród tych zyskujących na popularności warto wskazać kilka typów szczególnie chętnie wybieranych. Będą to w pierwszej kolejności – niezmiennie popularne czapki z pomponem. Pompon dodaje czapce wartości estetycznych, jednak ponadto – jest praktycznym dodatkiem. Czapka wciśnięta w rękaw lub w głąb tornistra będzie łatwiejsza do znalezienia właśnie dzięki pomponowi.

Czapki imitujące wygląd zwierząt – to hit od kilku sezonów. Dla wielu dzieci jest to najbardziej pożądany typ czapki. Wśród podobizn popularnych wymienić należy: niedźwiedzie, pandy, sowy, króliki oraz lisy. Oczywiście, dostępnych motywów jest więcej, a w ostatnim roku szczególnie popularne stały się czapki imitujące renifery.

Zwierzęta są popularne również w formie powtarzalnych, graficznych deseni. Pokryty nimi materiał pozwala stworzyć naprawdę bajeczne czapki – modne i atrakcyjne nawet z perspektywy niewyrobionego gustu naszej pociechy. Paleta możliwości jest pod tym względem bardzo szeroka – znajdziemy czapki z motywami: dinozaurów, zwierząt leśnych, lam, leniwców i innych popularnych stworzeń. Czapki takie znajdziesz między innymi w ofercie TuSzyte.

Pozostałe istotne kryteria podczas zakupu czapki

Oczywiście, wygląd czapki to nie wszystko. Istotne są także inne parametry – takie jak materiał, z którego czapka została wykonana. Zwracając uwagę na tę cechę, warto pamiętać, że liczy się nie tylko rodzaj użytego materiału, ale również jego gramatura. Czapka lekka dobrze sprawdzi się na jesienny wiatr, ale nie na zimowe mrozy. Na okres zimowy warto wybrać czapkę o gramaturze wynoszącej przynajmniej 200g/m2 lub lżejszą, ale wyposażoną w dodatkowy ocieplacz.

Materiałami szczególnie popularnymi są bawełna, wełna oraz – zdecydowanie rzadziej – materiały syntetyczne. Często też znajdziemy czapki wykonane z mieszanek materiałów, łączących tkaniny naturalne i sztuczne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here