W Polsce nadal brakuje specjalistów w zakresie ortopedii

W Polsce nadal brakuje lekarzy i to praktycznie w każdej specjalizacji. Tragiczna sytuacja wskazywana jest przez ekspertów medycznych, jeśli weźmiemy pod uwagę ortopedię. Okazuje się, że kolejki do tych specjalistów są tak długie, że pacjenci na wizytę muszą oczekiwać nawet kilka lat. Dla ratowania sprawności ruchowej jest to zdecydowanie zbyt długo, by móc cieszyć się aktywnością fizyczną.

Dlaczego ortopedów jest za mało?

Ogromne zapotrzebowanie na ortopedów wynika przede wszystkim z tego, że część wykształconych specjalistów tej dziedziny, wyjechała poza granice Polski, by móc pracować w znacznie lepszych warunkach, zyskać szansę na rozwój i lepsze zarobki. Jednocześnie ortopedia nie jest najpopularniejszą dziedziną medycyny i już na etapie studentów widać w tym zakresie ewidentne braki.

Jak działają oddziały ortopedyczne w Polsce?

Trzeba też podkreślić, że oddziały ortopedyczne generują ogromne koszty. Diagnostyka oraz leczenie poszczególnych urazów i chorób w zakresie motoryki ruchowej człowieka przebiega bardzo często przy zastosowaniu sprzętu o innowacyjnej technologii, najnowszej generacji. Nie wszystkie oddziały na takie stać.

Pomoc na NFZ a kliniki prywatne

Tak naprawdę profesjonalną, dobrą, szybką i właściwą pomoc pacjenci ortopedyczni mogą uzyskać jedynie w placówkach prywatnych. W takich pracują wyszkoleni ortopedzi o najwyższych kwalifikacjach, którzy mają szansę na optymalne wykorzystywanie swojego zawodowego potencjały. W obiektach prywatnych możliwe są wizyty diagnostyczne, badania, profilaktyka, leczenie oraz rehabilitacja. Zatrudniony jest w nich nie tylko niejeden ortopeda, ale również fizjoterapeuta. Warszawa może pochwalić się co najmniej kilkoma tego rodzaju klinikami. Wszystko po to, by pacjent, który wymaga pomocy ortopedycznej, miał szansę na całkowite wyleczenie w jak najkrótszym czasie. Nic więc dziwnego, że to właśnie obiekty prywatne cieszą się dzisiaj coraz większą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here