Spacer z psem

Wychodząc na spacer z psem, często chcemy nie tylko zapewnić mu niezbędny ruch, ale również nauczyć czegoś nowego. Dla czworonożnego przyjaciela jest to forma zabawy i aktywności umysłowej, którą na pewno doceni, a dla właściciela chwila relaksu z ulubieńcem. Warto przy tym pamiętać, że przysmaki są nieodłączną częścią treningu – a zatem, wybierając się na spacer z ulubieńcem, nie wolno o nich zapominać.

Przysmaki dla psa: nagroda w układaniu psa

Układanie psa, poprawianie jego zachowania czy też zabawa połączona z nauką zawsze powinny zostać nagrodzone. Nie da się ukryć, że pieski wykonują polecenia w dużej mierze dlatego, że w efekcie dostają wymierną nagrodę. Zazwyczaj jest nią przysmak, który mogą natychmiast schrupać – a co za tym idzie, kojarzą go pozytywnie z wykonanym zadaniem, co przekłada się na chętniejsze, ponowne wykonanie tej samej czynności.

Przysmaki stanowią więc nieodłączny element nauki, zwłaszcza na najwcześniejszych jej etapach. Pomagają zapamiętać pupilowi, co podoba się jego właścicielowi oraz za co można otrzymać pochwałę i wymierną korzyść. To z kolei znacznie przyspiesza trening.

Odwrócenie uwagi

Niestety, czasem podczas spaceru nie pozostaje nam nic innego, jak zapanować nad rozbrykanym pieskiem poprzez odwrócenie jego uwagi od bodźca, który go przyciągnął. Czy istnieje coś bardziej kuszącego, niż świeży, aromatyczny przysmak? Oczywiście, że nie, dlatego warto mieć go przy sobie, by wyjąć w awaryjnej sytuacji.

Odwracanie uwagi psa może pomóc w jego ułożeniu, ale zażegna też drobne konflikty, które czasem pojawiają się podczas spaceru. Jest świetnym sposobem na pokazanie czworonogowi, że istnieje coś bardziej atrakcyjnego, niż bodziec, na który zwrócił uwagę. Co więcej, po jakimś czasie bodziec ten może przestać być interesujący, ponieważ zwierzę nauczy się go stale ignorować.

Uzupełnienie diety

Oczywiście, przysmaki dla psa mogą być nie tylko elementem nagrody czy narzędziem, służącym wychowaniu pupila. Ze względu na odpowiednie przygotowanie, mogą stać się także świetnym uzupełnieniem codziennej diety. Jeśli nie będą podawane w nadmiarze, na pewno przyczynią się do poprawy zdrowia pupila, a nie spowodują u niego otyłości.

Jakie zatem przysmaki warto wybrać dla psa, aby doskonale sprawdziły się w ramach diety uzupełniającej? Przede wszystkim należy sięgnąć po te, które są produkowane wyłącznie z naturalnych, najlepszych składników. Ze względu na to, iż dieta psów powinna być oparta głównie o wysokiej jakości mięso, również w tym przypadku należy wybrać wysokobiałkowe produkty, takie jak Maced SP Soft. Zostały przygotowane specjalnie z myślą o naszych pupilach, które potrzebują produktów najlepszej jakości w różnych smakach.

Przykładowo, znajdziesz wśród tych przysmaków mięso królicze, które jest jedynym składnikiem, co zapewnia bezpieczeństwo psom z alergiami. Dodany do przysmaków rozmaryn dodatkowo pozytywnie wpływa na wygląd sierści, łagodzi bóle żołądka i zapobiega chorobom wątroby, a także obniża poziom cukru we krwi. Dzięki temu nadaje się nawet dla piesków, które cierpią na jakiegoś rodzaju schorzenia i potrzebują specjalistycznej, monobiałkowej diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here