Prezent na ślub - jaki wybrać?

Ślub to uroczystość, do której zarówno goście weselni, jak i sama para młoda, powinni się odpowiednio przygotować. Zupełnie inaczej wyglądają przygotowania pary młodej do ślubu i wesela, zaś inaczej – gości weselnych. Jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie się do ślubu i wesela, jest wybór odpowiedniej jakości prezentu, który podarujemy parze młodej na ich nową drogę życia. Jaki prezent na ślub powinniśmy wybrać? Co będzie odpowiedniej jakości podarkiem? Na te i wiele innych pytań związanych z wyborem odpowiedniej jakości prezentu dla pary młodej, odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Gotówka – to nigdy nie jest zły pomysł

Jeśli zupełnie nie wiemy, jaki prezent na ślub podarować, bezpiecznym pomysłem może okazać się podarowanie koperty z pieniędzmi. Bardzo wiele osób wybiera taki właśnie prezent na ślub. Z reguły wynika to z kwestii, iż nie zawsze wiemy, co dokładnie może się przydać młodej parze na nowej drodze życia. Powstaje jednak kolejne pytanie: jaką kwotę pieniędzy powinniśmy podarować młodej parze? Przyjmuje się, że wysokość kwoty, którą chcemy podarować młodej parze w prezencie, nie powinna być niższa, niż koszt jednej osoby na przyjęciu weselnym. Nie zawsze jednak wiemy, jak te koszta się przedstawiają. Ważne jest też to, jak blisko jesteśmy spokrewnieni z parą młodą. Jeśli państwo młodzi są li i jedynie naszymi przyjaciółmi, bezpiecznie jest podarować 300 zł od osoby. Jeśli jednak nowożeńcy są naszą bliską rodziną, kwota ta powinna być odpowiednio większa. Kuzyni, ciotki czy wujkowie, jeśli chcą podarować nowożeńcom gotówkę, nie powinni dawać niższej kwoty niż 500 zł. Oczywiście ważne jest też to, jak dokładnie przedstawia się nasza sytuacja materialna. Niemniej jednak takie kwoty są bardzo odpowiednie.

Zastawa obiadowa

Bardzo dobrym pomysłem na prezent ślubny, może być podarowanie młodej parze ekskluzywnej zastawy obiadowej. Taki prezent, to nie tylko wspaniała pamiątka, ale też jest to bardzo praktyczny prezent. Możecie mieć pewność, że jeśli zastawa obiadowa będzie ładna i elegancka, nowożeńcy z pewnością często będą jej używali. Sprawdzi się ona doskonale podczas rodzinnych uroczystości lub świąt.

Ekspres do kawy dla młodej pary

W momencie, kiedy wiemy, że młoda para to kawosze, świetnym pomysłem na prezent może okazać się zakup dobrej jakości ekspresu do kawy. W tej kwestii, mamy bardzo dużą dowolność, jeśli chodzi o wybranie odpowiedniej jakości ekspresu do kawy. Możemy zdecydować się na ten tradycyjny, przelewowy. Możemy też – jeśli oczywiście nasze możliwości finansowe na to pozwalają, zdecydować się na zakup ekspresu ciśnieniowego do kawy. Niegłupim pomysłem będzie też zakup ekspresu do kawy na kapsułki – to zdecydowanie nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na zaparzanie różnego rodzaju kawy w bardzo krótkim czasie.

Sami zatem widzicie, że pomysłów na prezent dla młodej pary jest bardzo dużo. Ważne jest jednak to, aby w wyborze prezentu kierować się przede wszystkim tym, by spodobał się on osobom obdarowywanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here