trekking

Planując podróż, dłuższą wędrówkę czy weekendowy wyjazd myślimy głównie rzeczach, które powinniśmy spakować. Zastanawiamy się ile par spodni wziąć ze sobą, czy będzie potrzebna kurtka i na jaki rodzaj obuwia postawić. Oczywiście wszystkie te kwestie są istotne, to nie ulega wątpliwości. Nie ma przecież nic gorszego, niż źle spakowana walizka – nieadekwatnie do warunków lub pogody.

Jednak to o czym warto też pamiętać, to odpowiednie dodatki. Począwszy od kapelusza czy czapki, aż po okulary przeciwsłoneczne czy plecak turystyczny. Ten ostatni jest szczególnie istotny, jeśli czas planujemy spędzić aktywnie – na długich spacerach, a nawet wyprawach, na przykład w góry.

Warto jednak dobrze przemyśleć zakup konkretnego modelu. Trzeba zastanowić się czy takowy  będzie nam potrzebny w trakcie ekstremalnych wypraw, czy raczej w trakcie spokojnego, wolnego zwiedzania okolicy.

Plecak trekkingowy niezastąpiony w trakcie przygód na świeżym powietrzu

Plecaki na wycieczkę są wręcz konieczne, jeśli mamy zamiar wybrać się w góry lub daleką wędrówkę. Przy sobie warto mieć wówczas buty na zmianę, wodę do picia, drugie śniadanie, no i oczywiście przedmioty takie, jak telefon czy klucze do pokoju hotelowego.

Chyba nikt nie wyobraża sobie wtedy korzystania z torebki czy nawet torby na ramię. Takie modele choć na pewno bardzo interesujące, nie są po prostu w podobnych warunkach – odpowiednie. Trzeba dostosować cały ekwipunek do panujących warunków, które czasami mogą być dość ciężkie.  I tak, plecak, który mamy zamiar wziąć na wycieczkę musi być przede wszystkim wygodny, ale także funkcjonalny i pojemny. Powinien posiadać odpowiednią ilość kieszeni i przegródek oraz specjalne uchwyty.

Czy taki model zdaje egzamin podczas klasycznego zwiedzania? Być może… choć uważa się, że tu lepszy jest jego mniejszy odpowiednik.

Małe plecaki sportowe niezbędne w trakcie zwiedzenia

Podręczny plecak, o niezbyt dużych rozmiarach jest idealnym dodatkiem w trakcie zwiedzenia nowych miejsc. To oczywiste, że wybierając się na wakacje czy weekendowy wypad, większość z nas stawia na poznawanie nowych zakątków. Jedni wybierają muzea i zabytki, inni wolą spacery i zwiedzanie choćby zabytkowych części miast. Tak czy inaczej taka wyprawa może naprawdę zmęczyć. Przy sobie warto mieć butelkę wody, chusteczki higieniczne, a nawet krem przeciwsłoneczny.

By nie dźwigać jednak zbędnego ciężaru w postaci plecaka turystycznego, warto wyposażyć się w mały model plecaka wycieczkowego. Takiego, który będzie komfortowy w użytkowaniu i noszeniu, ale jednocześnie też praktyczny i funkcjonalny. Nie ma sensu zabierać ze sobą dużego bagażu, skoro nie jest to konieczne.

Tak czy inaczej – turystyczny plecak w trakcie wakacji, czy wypadku w ciekawe miejsce jest nieodzowny. Noszenie w takim momencie torebki może być bardzo niewygodne i po prostu niepraktyczne. Zresztą chyba nikt nie wyobraża sobie wspinać się po pagórkach i wzgórzach czy chodzić po lesie z eleganckim dodatkiem w ręce…

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem SuperGalanteria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here