Nie brakuje sklepów internetowych właśnie z tym asortymentem. Można tam kupić między innymi śruby zamkowe. Kiedy jednak zdecydować się na takie właśnie elementy złączne?
W jakich branżach śruby zamkowe są często stosowane?
Już na samym początku trzeba wyraźnie zaznaczyć, ze śruby zamkowe są uważane za wyjątkowo uniwersalne. Nieprzypadkowo. W końcu elementy złączne z tej grupy są stosowane przez zawodowców w rozmaitych branżach. To nie wszystko. Okazuje się, ze śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem mogą być też z powodzeniem używane przez przydomowych majsterkowiczów. Na uwagę zwraca fakt, że takie akcesoria złączne są relatywnie tanie. Nic zatem dziwnego, że ich popularność rośnie rok po roku kalendarzowym. Należy podkreślić, ze śruby zamkowe znakomicie sprawdzają się pod kątem skręcania rozmaitych elementów (w tym gronie są na przykład ławki, płoty, ogrodzenia). Poza tym stosuje się je do połączeń konstrukcji drewnianych albo ogólnie narażonych na bezpośredni kontakt z naszą skórą. Wysoka odporność na działanie korozji powoduje, że te elementy bardzo dobrze radzą sobie z nie do końca sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
Zobacz także: http://www.stuja.pl/najpopularniejsze-rodzaje-srub/
Jakie śruby zamkowe wybrać?
Chcesz kupić wyłącznie porządne śruby zamkowe? Jak odpowiedziałeś twierdząco, to zdecyduj się na elementy złączne spełniające normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406 (zostały one zaś kolejno ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, Międzynarodową Organizację Normalizacyjną i Polski Komitet Normalizacyjny). O czym jeszcze nie można zapominać? Weź pod uwagę rodzaj gwintu i klasę własności. Porządne śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem mają zaś metryczny rodzaj gwintu. Ponadto występują w kilku rozmaitych klasach wytrzymałości materiału.
Dobrej jakości śruby zamkowe są wykonywane z wysokiej klasy materiałów. To między innymi stal węglowa, nierdzewna A2 (INOX) albo stal kwasoodporna A4. Poza tym porządne produkty z tej właśnie kategorii są bardzo dobrze zabezpieczone przed działaniem korozji. Odpowiada za to zaś zastosowanie takich dodatkowych elementów, jak ocynk galwaniczny albo ocynk ogniowy. O czym jeszcze nie można zapominać? Na pewno o tym, że czasami stosuje się również oksydowanie (inaczej nazywane czernieniem). Wszystkie te sposoby są skuteczne. Dzięki temu można liczyć na to, że korozja nie będzie aż tak bardzo dawała się we znaki. O czym jeszcze pamiętać kupując śruby zamkowe? O dopasowaniu ich do danej pracy. Zwracaj zatem uwagę na gabaryty. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy w tym temacie, to poproś o pomoc specjalistów.
Pełny asortyment śrub zamkowych znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-zamkowe-din-603-iso-8677-z-lbem-grzybkowym