Jak przygotować samochód do wakacyjnego wyjazdu

Przygotowanie samochodu do podróży to bardzo istotna kwestia. Odpowiednia kontrola stanu technicznego samochodu pozwoli na bezpieczną i bezproblemową jazdę. Przed ruszeniem w podróż powinniśmy wziąć pod uwagę odległość trasy, którą będziemy pokonywać. Bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów zawsze powinno stać na pierwszym miejscu. Wakacyjny wyjazd nie powinien być jedynym argumentem do kontroli stanu technicznego samochodu. Wymienione w artykule czynności powinno powtarzać się regularnie.

Co sprawdzać?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan układu hamulcowego. Jednym z najbardziej niebezpiecznych scenariuszy podczas podróży jest ten, w którym po wciśnięciu hamulca samochód nie chce się zatrzymać. W związku z tym należy kontrolować stan klocków i tarcz hamulcowych. Jednak na samej ocenie sprawności tych części się nie kończy. Konieczne jest również sprawdzenie, w jakiej kondycji są przewody hamulcowe i czy nie brakuje płynu hamulcowego. Ważne jest, aby podczas naprawy pojazdu montować części wysokiej jakości. Wysokie temperatury bardzo mocno obciążają pracę samochodu oraz układu hamulcowego, który narażony jest czasem na gwałtowne hamowanie przy dużej prędkości.

Ważna będzie również regularna kontrola opon. Gdy bieżnik jest mniejszy niż 2 mm, należy zdecydować się na zakup nowych opon. Bieżnik mieszczący się w normie pozwala na bezpieczne prowadzenie samochodu i utrzymywanie go w torze jazdy nawet przy trudnych warunkach. Podobnie jak w przypadku części do układu hamulcowego, nie powinno się oszczędzać przy zakupie opon. To bardzo ważna kwestia. W sytuacji kiedy bieżnik jest dobry, natomiast guma opon jest bardzo spękana, również nie powinno się dłużej czekać z decyzją o ich wymianie.

Kolejnymi elementami jest kontrola stanu amortyzatorów, ustawienia geometrii kół i odpowiedniej wysokości świateł. Ustawienie odpowiedniej wysokości świateł pozwala na bezpieczne prowadzenie szczególnie nocą. Jest to również kluczowe dla innych uczestników ruchu. Za wysoko ustawione reflektory mogą spowodować oślepienie u drugiego kierowcy, a co za tym idzie bardzo poważny w skutkach wypadek.

Dla własnego komfortu i zdrowia warto również bardzo dokładnie oczyścić klimatyzację i wloty powietrza w samochodzie. Dobrym rozwiązaniem będzie wymiana filtra przeciwpyłkowego.

Części Economy

Części zamienne Economy cechują się wysoką jakością przy zachowaniu dobrej ceny. Na stronie Economy możemy znaleźć elementy osprzętu silnika, czyli alternator i rozrusznik. Oprócz tego znajdziemy również wysokiej jakości części układu hamulcowego. Warto również sprawdzić dostępne modele akumulatorów. Akumulator Economy zagwarantuje nam bezproblemowy rozruch pojazdu. Części samochodowe Economy to również filtry przeciwpyłkowe. Warto zadbać o świeże i czyste powietrze w swoim samochodzie.

Szykujesz się do podróży? Sprawdź wszystkie te elementy i wykonaj konieczne naprawy. Wtedy możesz ruszać w drogę spokojny i bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here