Jak przezwyciężyć lenistwo i zacząć ćwiczyć

Sport to zdrowie – jednak mimo tego całkiem spora grupa ludzi unika wysiłku fizycznego. Czy to ze względu na brak czasu, chęci czy motywacji. Przezwyciężenie lenistwa i rozpoczęcie ćwiczeń nie jest łatwe, ale jest możliwe do zrobienia, a za jakiś czas nasze ciało niewątpliwie nam za to podziękuje. W takim razie jak przezwyciężyć lenistwo i zacząć ćwiczyć?

Nie rzucaj się na zbyt głęboką wodę

Najprostszym sposobem na zniechęcenie się do ćwiczeń jest rozpoczęcie swojej przygody z nimi od ćwiczeń zbyt ciężkich i niedostosowanych do naszego poziomu sprawności. Powinniśmy robić małe kroczki i uważać, aby się nie przetrenować, w przeciwnym wypadku nie tylko szybko uznamy, że ćwiczenie jest zbyt trudne, ale też nawet możemy sobie przypadkiem zrobić krzywdę.

Zakwasy czy inny psychiczny dyskomfort na początku będą nam towarzyszyły zawsze, natomiast musimy pamiętać, że wraz ze wzrostem sprawności ćwiczenia będą przychodziły nam łatwiej i zaczną nam nawet sprawiać przyjemność (aczkolwiek, kiedy ćwiczenie stanie się już zbyt łatwe, należy zwiększyć poziom trudności lub wysiłku, inaczej trening będzie nieefektywny).

Inne użyteczne porady i wskazówki można znaleźć m.in. na internetowych blogach, takich jak http://www.novum-kalisz.pl/.

Ćwicz z innymi

Ćwiczenie z innymi, czy to w formie zapisania się na zajęcia fitness, chodzenia na siłownię czy biegania wspólnie ze znajomymi, ma świetne efekty, zwłaszcza wśród leniwych. Inni nie tylko motywują nas do działania i mogą dzielić się cennymi wskazówkami i poradami, ale też, chcąc nie chcąc, będziemy czuli wobec nich przynajmniej iskierkę rywalizacji.

Oznacza to, że nawet, jeśli nasze lenistwo będzie zachęcać nas do rezygnacji z ćwiczeń, wstyd i niechęć do wyglądania słabo przed towarzyszami ćwiczeń może być tym, co powstrzyma nas przed poddaniem się i sprawi, że będziemy trenować dalej, aż w pewnym momencie zewnętrzna motywacja być może nie będzie już potrzebna.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.novum-kalisz.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here