Jak działają napędy do bram garażowych

Napędy do bram garażowych są zaawansowanymi układami elektryczno- mechanicznymi. Składają się one z elementów wykonawczych, czyli z silników i przekładni oraz z elementów sterowych, których podstawami będą odbiorniki fal radiowych, przełączniki elektryczne itp.

Jakie są zasady działania napędów do bram garażowych?

Napędy do bram garażowych działają w dość prosty sposób. Sygnał, który pochodzi z zewnątrz, najczęściej w postaci fali radiowej, przesyłany jest bezpośrednio z pilota do anteny odbiorczej. Następnie, za pomocą systemowi przekaźników, które znajdują się w systemie tyrystorowym, zwalnia się blokada i zostaje uruchomiony bieg silnika w konkretnym kierunku.

Napędy do bram garażowych – podział i zastosowanie

Napędy takie stosuje się tam, gdzie zachodzi potrzeba zautomatyzowania procesu zamykania oraz otwierania bram garażowych. Pod względem zastosowania można je podzielić na dwa rodzaje. Pierwsze to napędy do zastosowań przemysłowych. Stosuje się je głównie w halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie tryb pracy wymusza częste otwieranie i zamykanie bram garażowych. Napędy takie stosuje się także do bram wewnętrznych, które mają za zadanie oddzielić poszczególne segmenty w halach produkcyjnych.Natomiast drugim rodzajem są napędy do zastosowań domowych. Są one montowane głównie w garażach i bramach wejściowych.

Rodzaje bram garażowych – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Bramy garażowe mogą być różne. Najpopularniejsze to bramy rozwieralne, w których montaż napędu jest bardzo utrudniony. Innym rodzajem są bramy rolowane, które przypominają żaluzje, a także segmentowe i uchylne. Wybierając właściwy rodzaj zamknięcia garażu warto zwrócić uwagę na napięcie i prąd zasilania, a także na prędkość pracy napędu, temperaturę oraz stopień ochrony układu.Wybierając odpowiedni napęd do drzwi garażowych nie należy kierować się jego ceną. Ważniejsza w tym przypadku będzie niezawodność układu, który powinien pracować niezawodnie przez wiele lat.

Najczęściej wybierane są bramy ocieplane, czyli segmentowe, które są zespolone z resztą budynku, a ich układ napędu jest bardzo prosty. Wybierając odpowiedni napęd warto zwrócić uwagę także na sposób zabezpieczenia silnika, który najczęściej ma formę wbudowanego termistora.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Napędy do bram garażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here