Czy dzieci mogą nosić aparat na zęby

W dzisiejszych czasach niestety bardzo często dochodzi do sytuacji kiedy dziecko już od najmłodszych lat ma jakieś problemy ze zgryzem.

Oczywiście nie jest to sytuacja bez wyjścia, ale trzeba liczyć się z tym, że czasami może być trudno coś takiego wyeliminować. Nie mniej jednak warto próbować, bo w końcu chodzi tutaj o komfort życia np. naszego dziecka.

Jaki aparat na zęby dla dziecka?

Jeśli chodzi o aparaty na zęby dla dzieci to jak najbardziej mogą one je nosić, ale ze względu na to, że uzębienie u dzieci się rozwija trzeba zdecydować się na aparat ściągany, czyli inaczej mówiąc ruchomy. Zazwyczaj polega to na tym, że nosi się go przez kilka godzin w ciągu dnia oraz także zakłada się go na całą noc. Oczywiście w dzisiejszych czasach dostępnych jest kilka rodzajów takich aparatów, a o tym jaki konkretnie będzie nosić nasze dziecko decyduje lekarz ortodonta. Można powiedzieć, że w przypadku niektórych wad zgryzu taki aparat jest jedyną opcją na poprawę sytuacji. W dodatku jako rodzice powinniśmy wiedzieć o tym, iż samo założenie aparatu na zęby to jeszcze nie wszystko, bo konieczne są regularne wizyty u ortodonty z dzieckiem. Podczas takich wizyt lekarz często zmienia ustawienie aparatu, aby leczenie było bardziej skuteczne, a chyba właśnie o to w tym chodzi. Czasami lekarz decyduje się na założenie aparatu stałego, ale tylko wtedy, gdy dziecko ma powyżej 12 lat.

Ile kosztuje aparat na zęby dla dzieci?

Być może teraz niektórzy z nas zastanawiają się nad tym jaki jest koszt zakupu aparatu na zęby dla dzieci – w rzeczywistości zależy to od wieku dziecka. Jeśli nasze dziecko nie ukończyło jeszcze 13 roku życia to zarówno aparat jak i wszystkie wizyty będą refundowane przez NFZ. Z kolei po tym czasie niestety trzeba będzie za wszystko płacić z własnej kieszeni. Gdy naszemu dziecku potrzebny jest aparat na zęby wrocław to zdecydowanie nie warto z tym czekać, bo sytuacja wraz z wiekiem może się tylko pogarszać, a więc najlepiej działać od razu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here