Gravitrax – gra edukacyjna, która wciąga

0
1307

Dobrze znane rodzicom słowa dziecka „Nudzę się” potrafią wprawić w prawidzwą frustrację. Ty musisz dokończyć przygotowywanie obiadu, napisać maila, czy porozmawiać przez telefon, a Twoje dziecko ciągnie Cię za nogę marudząc, że nie ma się czym bawić. Na szczęście są na to sposoby, a jednym z nich są gry edukacyjne, takie jak Gravitrax. Ich zadaniem jest nie tylko zająć dziecko, ale przede wszystkim, w sposób doświadczalny, przekazać wiedzę o świecie.

Grawitacja nie będzie miała tajemnic

Bardzo często rodzicom sprawia dużą trudność odpowiadanie na pytania związane ze zjawiskami fizycznymi. Lekcje na ten temat w szkole były już dość dawno. Poza tym większość osób źle wspomina szkolne zajęcia z fizyki. Jak wybrnąć z pytań, na które nie wiadomo jak odpowiedzieć? Oczywiście dostępnych jest wiele książek dla dzieci wyjaśniających takie zagadnienia, ale po ich przeczytaniu rodzice są zasypywani jeszcze trudniejszymi pytaniami. W internecie jest ogrom filmów, które można pokazać dzieciom. Tylko znów ta telewizja. Pamiętajmy, że zarówno dzieci, jak i dorośli najłatwiej zapamiętują i uczą się, używając zmysłów. Dlatego gry edukacyjne, takie jak https://manito.pl/pol_m_Gry-dla-dzieci_Gravitrax-3914.html sprawdzą się rewelacyjnie. Gravitrax pozwoli zrozumieć dzieciom, w jaki sposób działa grawitacja. Poczują się jak Newton, który odkrył, że jabłko, które spadło mu na głowę, musiało zostać przez coś przyciągnięte, a tą siłą była właśnie grawitacja.

Jak się bawić?

Dla młodszych dzieci oraz dla osób początkujących można sięgnąć po instrukcję, w której znajdują się gotowe układy. Można je wykorzystać i od razu rozpocząć zabawę. Ale szczególnie dzieci mają w sobie ogromną chęć do eksperymentowania i samodzielnego odkrywania świata. Gravitrax pozwala popełniać błędy, wyciągać wnioski, udoskonalać pomysły. Gra nie jest także pozbawiona nutki rywalizacji, którą dzieci uwielbiają. Głównym zadaniem gry jest bowiem jak najszybsze dotarcie kulką do celu. Jednocześnie można zbudować kilka torów i urządzić wyścigi rodzeństwa. Większość gier, które cieszą się powodzeniem ma rozszerzenia. Podobnie jest z Gravitraxem, który doczekał się wielu dodatków. Dzięki temu nie znudzi się szybko i na długie godziny zajmie całą rodzinę. Czasami trudno jest nie dać się nudzie, szczególnie jeśli za oknem deszcz i zimno, albo z powodu choroby dziecko jest zamknięte przez kilka godzin w domu. Pomysły na to, jak wartościowo spędzić czas nie zawsze przychodzą tak łatwo. Dzięki grom edukacyjnym spędzamy wartościowo czas z naszymi dziećmi. Nie ma w końcu nic lepszego niż wspólne chwile, pełne śmiechu, zabawy i nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here