Co robić z wolnym czasem?

Też tak macie, że kiedy wracacie w piątek po pracy, zmęczeni siadacie i zastanawiacie się co możecie ciekawego zrobić w weekend? Fakt, seriale są atrakcyjnym wyjściem, ale umówmy się, ile można oglądać? Wtedy pojawia się to magiczne słowo… hobby.

Postanawiacie, znajdujecie pasje! Gratuluje, mocne słowa. Tylko, gdzie szukać? To co tak usilnie próbujecie znaleźć nie chowa się pod kanapą w salonie. Pewnie prawdziwe łowy zaczniecie w internecie. Przeszukacie różne fora, a na każdą propozycję westchniecie „To nie dal mnie.”. Cóż, może macie racje. Natomiast, jeżeli dotarliście to tego artykułu to macie szczęście, ponieważ jako prawdziwy pasjonat, mam nadzieję, że uda mi się zasugerować wam kilka możliwości.

Co by nie być gołosłownym, najpierw kilka słów o mnie. Od ponad roku zajmuję się hodowlą zwierząt egzotycznych. Długo szukałem swojej pasji, ale to właśnie zwierzęta były lwią częścią moich wszystkich zainteresowań. A gdzie takie cuda odkryłem i skąd wiedziałem, że to właśnie dla mnie? Cóż, znalazłem filmy tematyczne w internecie oraz po prostu, spróbowałem.

Teraz, konkrety. Zacznijmy od tego skąd wiedzieć, co tak w ogóle nas interesuje. Pomyślcie, proszę, co zawsze robiliście, kiedy byliście sami, kiedy „leniuchowaliście”?

Gotowi? Start! Może sport? Ruch to też może być hobby. Nie musicie od razu być Lewandowskim, czy Gortatem. Sporty drużynowe są bardzo ekscytujące. To rywalizacja, coś co uwielbia każdy mężczyzna. Możecie jednak nie mieć chęci, lub możliwości, aby skupiać się na czymś tego typu. Pozostaje nam bieganie, lub rower. Nordic walking też jest ciekawą opcją, zwłaszcza dla starszych.

We wstępie potraktowałem kinematografie bardzo stereotypowo, aczkolwiek kto powiedział, że to nie może być prawdziwe hobby. Nie mielibyśmy dzisiaj takich person, jak Tarantino, czy Kubrick, gdyby kiedyś uznali, że te filmy to tylko do zabijania nudy służą. Być może naprawdę jesteście koneserami kina i nie ma w tym nic złego. Jest natomiast jeszcze możliwość, że po prostu uwielbiacie ciekawe historie. Wtedy polecam zainteresować się też literaturą. Istnieje wiele genialnych pozycji. Dla każdego się coś znajdzie. „Kto czyta, żyje podwójnie.”. Znacie to przysłowie?

Na pewno znajdą się tacy, którzy nadal nie wiedzą jakie hobby wybrać. Dla was zarezerwowana jest specjalna nisza. Jeżeli lubicie małe, szpanerskie gadżety, polecam zainteresować się takimi rzeczami jak kostka rubika, jojo, efektowne tasowanie kart. Jeżeli opanujecie któreś ze wcześniej wymienione zagadnienia chociaż w minimalnym stopniu to gwarantuje, że zrobicie duże wrażenie na znajomych, którzy bardzo prawdopodobne, nigdy nie widzieli tricków robiony na jojo, czy kartach. Co do kostki, to raczej wszyscy wiedzą co to, lecz mało kto potrafi ułożyć. Nie mówiąc nawet o schodzeniu z czasem poniżej 10 sekund.

Kochacie zwierzęta? Może jakieś małe stworzenie wypełni pustkę w waszym sercu. Nie proponuje wam adopcji psa, ponieważ to nie jest chwilowe zajęcie, a duża odpowiedzialność. Natomiast możecie zainteresować się hodowlą czegoś, co nie potrzebuje emocjonalnej więzi z człowiekiem. Młodszym polecam małe ssaki pokroju chomika. Starszym, przejrzenie internetu w poszukiwaniu ciekawego zwierzaka. Zawsze można zainteresować się bezkręgowcami, liczba hodowców ptaszników, lub modliszek cały czas rośnie.

Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że ten mały poradnik okazał się pomocny i odnajdziecie zwoje wyjątkowe hobby. Najważniejsze to nie bać się spróbować, a dopiero potem ocenić, czy na pewno to wam się podoba tak bardzo jak myśleliście na początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here