alkohol

Ceny leczenia uzależnień to temat, który spędza sen z powiek wielu alkoholikom oraz ich bliskim. Często wynika to z braku wiedzy na temat tego, jak przebiega terapia i co dokładnie zawiera jej ostateczny koszt. Po przeanalizowaniu wszystkich usług i udogodnień dostępnych w ośrodku można wręcz dojść do wniosku, że cena jest naprawdę niewygórowana. Ile kosztuje odwyk alkoholowy?

Czy da się wyleczyć alkoholizm na własną rękę?

Przede wszystkim warto podkreślić jedną rzecz: jeśli ktoś już wpadnie w sidła nałogu, profesjonalne leczenie przestaje być wyborem, a staje się koniecznością. Zarówno sam alkoholik, jak i jego bliscy powinni pozbyć się złudzenia, że są w stanie sami pokonać problem. Zwłaszcza najbliżsi członkowie rodzin alkoholików często starają się na własną rękę pomóc uzależnionemu. Tymczasem wiele z podejmowanych przez nich działań nie tylko nie stanowi wsparcia, ale wręcz szkodzi osobie chorej. Chronienie jej przed konsekwencjami jej zachowania, tłumaczenie przed otoczeniem czy wyręczanie w obowiązkach to objawy współuzależnienia, które jedynie opóźnia moment zgłoszenia się na terapię. Z kolei ciągłe awantury, wylewanie alkoholu do zlewu lub rozwiązania siłowe pogarszają stan psychiczny chorego, na co on reaguje… potrzebą napicia się. Najlepszym, co można zrobić dla alkoholika, jest nakłonienie go do skorzystania z profesjonalnego wsparcia i znalezienie dla niego dobrego ośrodka terapeutycznego.

Dlaczego to, ile kosztuje odwyk alkoholowy, ma tak ogromne znaczenie?

Dla wielu osób odwiedzających placówkę leczniczą po raz pierwszy, podstawowe pytanie brzmi: „ile kosztuje odwyk alkoholowy?”. Niektórych interesuje to znacznie bardziej niż zakres i przebieg terapii! Powody takiego stanu rzeczy są różne. Najbardziej oczywistym jest trudna sytuacja finansowa – nie da się ukryć, że ciągłe zaopatrywanie się w alkohol generuje duże koszty, a wielu nałogowców ma nawet spore długi. Nierzadko są to osoby, które przez swoje picie straciły pracę i utrzymują się z różnego rodzaju zasiłków lub pomocy rodziny. Inną przyczyną może być sceptyczne nastawienie bliskich: jeśli nie wierzą oni w możliwość sukcesu, z pewnością trudno będzie im przeznaczyć stosunkowo wysoką kwotę na leczenie alkoholika. Obawy te są jednak bezpodstawne: pobyt w ośrodku z pewnością kosztuje znacznie mniej niż dalsze trwanie w nałogu, które wiąże się z nieustannym kupowaniem kolejnych butelek alkoholu, a w dalszej perspektywie także z uiszczaniem opłat za leczenie coraz bardziej zatrutego organizmu.

Od czego zależy, ile kosztuje odwyk alkoholowy?

Zaskakująco niskie ceny nie powinny dla nas stanowić argumentu za wyborem określonej placówki. Pamiętajmy, że również w tym przypadku otrzymamy wyłącznie to, za co zapłacimy. Zdrowie jest bezcenne, więc wybierając ośrodek terapeutyczny, warto postawić na jeden z najlepszych. To, ile kosztuje odwyk alkoholowy w danym miejscu (np.: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ile-kosztuje-odwyk-alkoholowy/), może zależeć m.in. od panujących w nim warunków, wykształcenia i doświadczenia personelu, zakresu oddziaływań terapeutycznych oraz dodatkowych udogodnień. Bardzo ważne jest wybranie budynku znajdującego się na uboczu, otoczonego zielonym terenem, który sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Wyrwanie się z dotychczasowego środowiska bardzo pomaga w pierwszej fazie trzeźwienia. Warto również zwrócić uwagę na dostępność różnego rodzaju diet, zwłaszcza, jeśli zdrowie pacjenta nie pozwala na spożywanie określonych grup produktów.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/jak-leczyc-alkoholizm/

Ile kosztuje odwyk alkoholowy?

Obliczając, ile kosztuje odwyk alkoholowy, najlepiej brać pod uwagę dłuższy pobyt w ośrodku. Po pierwsze: skuteczna terapia nałogu wymaga czasu i nie można przeprowadzić jej w kilka dni. Po drugie: im dłużej chory będzie przebywał w placówce, tym tańsze będzie jego leczenie w przeliczeniu na jedną dobę. Ceny odwyku zaczynają się już od 178 zł za dzień. W skład oferty wchodzi zakwaterowanie w wygodnym, dobrze wyposażonym pokoju, zbilansowane wyżywienie, kilkugodzinna terapia i różnego typu zajęcia rekreacyjne każdego dnia oraz stały kontakt z lekarzami różnych specjalizacji.

https://uzaleznienia-terapia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here