Wakacje w Tajlandii – ile kosztują?

Tajlandia to piękny kraj, kuszący niesamowitą przyrodą, idealną wręcz pogodą oraz aromatyczną kuchnią, przyciągającą kulinarnych smakoszy. Coraz częściej wybieramy się do Tajlandii, korzystając z ofert biur podróży. Dziś nie jest to kierunek nieosiągalny, ponieważ ceny za tygodniowy pobyt znacznie spadły. Musimy jednak założyć wstępny budżet na poziomie kilku tysięcy złotych, a jego ostateczna wysokość zależy między innymi od sposobu, w jaki chcemy spędzić urlop.

Wakacje z biurem podróży

            Najpopularniejszym sposobem na wakacje w Tajlandii jest skorzystanie z oferty biura podróży. Można wybrać różny standard hoteli oraz wyżywienie dopasowane do naszych indywidualnych oczekiwań. W zależności od kategorii hotelowej oraz terminu podróży, powinniśmy liczyć się z wydatkiem powyżej trzech tysięcy złotych od osoby. Warto wspomnieć, iż w Tajlandii rzadko spotkamy oferty All Inclusive. Z uwagi na bardzo tanie, smaczne i ogólnodostępne jedzenie uliczne, turyści żywią się właśnie w barach typu street food.

            Propozycje AI oczywiście się zdarzają, warto jednak przewidzieć na ten cel nieco większy budżet. Dopłata bowiem może być znaczna. W zakupie wycieczki w pełnym wariancie pomogą pożyczki przez Internet, dzięki którym wybierzemy hotel z najwyższej półki, z pełnym wyżywieniem, nieograniczonymi napojami i rozrywkami.

Na własną rękę

            Tajlandia to kraj, przyciągający turystów podróżujących indywidualnie. Jest to bezpieczny sposób poznawania tego wyjątkowego państwa. Musimy posługiwać się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym, aby bez trudu rezerwować noclegi, czy korzystać z tajskich środków transportu. Tygodniowy pobyt, z noclegami u Tajów, można szacować na podobnym poziomie, jak w przypadku biura podróży. Czynnikiem, mającym wpływ na ostateczną cenę, są loty. Wczesna rezerwacja pozwala na zakup biletów tańszych, dlatego też warto planować wyjazd z dużym wyprzedzeniem.

            Koszt wyjazdu uzależniony jest także od miejsc, które chcemy odwiedzić. Jeśli planujemy podróżowanie niemal po całym kraju, trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami związanymi choćby z transportem. Pożyczki przez Internet będą pomocą w dopięciu budżetu wakacyjnego, umożliwiając aktywne zwiedzanie nawet najdalszych zakątków Tajlandii.

Urlop szyty na miarę

            Dla osób poszukujących niestandardowych rozwiązań, idealnym pomysłem są firmy, organizujące wakacje stricte pod wymagania klienta. Wystarczy określić ramowy termin pobytu, kwotę, jaką dysponujemy oraz miejsca, które chcemy zobaczyć, aby otrzymać plan podróży. Pakiet zawiera: bilety lotnicze, ubezpieczenie, przewodniki oraz adresy miejsc, w których zarezerwowano nocleg. Nieoceniona jest pomoc organizatora, którą możemy uzyskać telefonicznie lub za pośrednictwem maila. Za wieloetapowy urlop, ze zwiedzaniem lokalizacji nieznanych przeciętnemu turyście, zapłacimy około 4-5 tysięcy złotych. To wyjątkowa propozycja, pozwalająca połączyć swobodę podróżowania samodzielnie, z profesjonalnym przygotowaniem. Wykorzystując pożyczki przez Internet, warto skorzystać z tej opcji, jeśli cenimy niestandardowe sposoby spędzania wakacji.

            Tajlandia jako kraj wyjątkowo przyjazny turystom, kuszący pięknem i atrakcyjnymi cenami. Jedzenie uliczne, noclegi u Tajów są tanie i pozwalają na znaczną redukcję kosztów wyjazdu. Nadal najdroższe w ostatecznym rozrachunku są bilety lotnicze. Myśląc zatem o samodzielnej organizacji wyjazdu, warto planować go wcześniej, aby wybrać rejs, o najkorzystniejszej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here