salon
fot. Pixabay.com

Wiele mieszkań, które są dziś budowane i oddawane do użytku, posiada niewielkie salony. Jednak odrobina wyobraźni i dobry plan wystarczą, aby urządzić go w sposób funkcjonalny i odpowiedni dla wszystkich członków rodziny. Poniżej kilka rad, jak urządzić mały salon i czuć się w nim naprawdę dobrze i komfortowo.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jak-urzadzic-maly-salon/

Mały salon – urządzanie krok po kroku

Zanim przystąpisz do urządzania salonu, który jest niewielkich rozmiarów, dobrze przemyśl to, co potrzebujesz w nim mieć i jak chcesz, aby wyglądał. Przede wszystkim swoje myśli przenieś na papier. Spróbuj naszkicować taki plan, dopiero później zabierz się za jego realizację. Rysunek pomoże Ci dokładnie sprawdzić, czy aby na pewno wszystko to, co sobie zaplanowałeś, zmieści się w Twoim niewielkim salonie. Zastanów się więc, na której ścianie powiesisz telewizor, czy umieścisz pod nim szafkę RTV, gdzie dokładnie postawisz kanapę lub narożnik. Czy planujesz na ścianach powiesić półki na książki i inne bibeloty? A może marzy Ci się salon pełen kwiatów – jeśli tak, to i dla nich musisz zaplanować odpowiednie miejsce.

Następnie zastanów się nad kolorem ścian. Polecamy pomalować niewielki salon na biało. Światło promieni słonecznych będzie się dobrze w nim odbijało, a dzięki temu optycznie nasze pomieszczenie będzie wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości. Poza tym zaplanuj również zakup mebli, które będą funkcjonalne. Jeśli decydujesz się na zakup kanapy, wybierz taką, która będzie rozkładana i zajmie nam niewiele miejsca. Natomiast stół powinien być takiej wielkości, aby na co dzień nie przeszkadzał, a przy większej ilości osób możliwe było jego rozłożenie. rozłożyć.

W jakim stylu urządzić salon?

Moda zmienia się z roku na rok, więc wcale nie zachęcamy Cię do tego, aby za nią podążać. Polecamy za to, urządzić tak salon, aby Tobie i Twojej rodzinie było w nim po prostu dobrze. Zadbaj więc o to, aby współgrał z innymi pomieszczeniami. Jeśli jednak chciałbyś zainspirować się tym, co jest dziś w modzie, możemy polecić Ci trzy style.

Pierwszy z nich to styl skandynawski – prosty i charakteryzujący się tym, że jest urządzony w naturalnym stylu i z naturalnych materiałów. Dlatego też dominują w nim drewniane meble, jasne ściany, minimalistyczny wystrój.

Drugi dość popularny dziś styl to zbliżony do skandynawskiego to styl minimalistyczny. Porządek i harmonia to cechy, które w nim dominują. Przestrzeń jest wolna od zagracenia, zostawia miejsce na pracę i odpoczynek.

Styl tradycyjny natomiast jest ciepły i rodzinny. Kojarzy się z płonącym kominkiem, śmiechem, radością, serdecznością rodzinnego domu.

Zobacz też: http://www.pchelki.pl/urzadzamy-sypialnie-sprawdz-nasze-pomysly/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here