pomoc w walce z popękanym naskórkiem stóp

Pielęgnacja stóp jest dla wielu osób równie ważna, co pielęgnacja ciała lub nawet cery. Niestety, ale stopy mogą cierpieć z powodu niewłaściwej pielęgnacji oraz stylu życia, co odbija się na ich wyglądzie. Do często zgłaszanych problemów należy nadmiernie pękająca skóra stóp. Jeśli ten problem dotyka również Ciebie – to jesteś w dobrym miejscu. Poniżej udzielamy kilku praktycznych porad związanych z tym tematem. Dowiesz się jak poradzić sobie z pękającym naskórkiem stóp oraz jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością i uważane są za najskuteczniejsze. 

Zadbane i atrakcyjne stop – kilka porad w ich pielęgnacji 

Choć stopy są zakrytą częścią ciała, to jednak dla wielu osób są niezwykle ważne. Większość osób troszczy się o ich kondycję jedynie latem, gdy mają okazję wystawić je „na pokaz” – na przykład podczas spacerów na boso, wypraw na plażę lub innych letnich aktywności. Warto jednak zadbać o kondycję stóp także zimą, gdy są narażone na powstanie rozmaitych odcisków i nagniotków. 

Jeśli naskórek na Twoich stopach nadmiernie rogowacieje, wówczas warto rozważyć kilka atrakcyjnych sposobów na pozbycie się tego problemu. Pierwszym polecanym jest dokładne wymoczenie stóp. Można w tym celu stosować specjalne mieszanki dedykowane do kąpieli stóp, a także przygotować je samodzielnie. Niektórzy korzystają z ziół, miodu, soku z cytryny, soli lub innych dodatków, które po wchłonięciu, poprawiają wygląd skóry na stopach. 

Odradzamy stosowanie pumeksu do ścierania rogowaciejącego naskórka. Jego nadmierne dociskane do powierzchni stopy może doprowadzić do skutków odwrotnych od zamierzonych. Pumeks może niepotrzebnie uszkadzać powierzchnię skóry i zamiast pomóc w wyeliminowaniu powstałych problemów, jedynie je zaostrzyć. Dodatkowo, często pumeksowana skóra ma tendencję do twardnienia. 

O wiele lepszym rozwiązaniem od pumeksu są frezarki lub tarki dedykowane do stóp. Ich działanie jest o wiele bardziej kojące dla skóry oraz w mniejszym stopniu narusza jej strukturę. Frezarki i tarki nie wywołują też podrażnień powstających zazwyczaj w trakcie stosowania pumeksu. 

Profesjonalna pomoc w walce o kondycję stóp 

Jeśli pęknięcia na powierzchni Twoich stóp są zbyt intensywne, by poradzić sobie z nimi domowymi sposobami, wówczas warto rozważyć zakup produktów Arkada lub skorzystanie z profesjonalnej, kosmetycznej terapii z ich użyciem. Arkada stosuje autorskie receptury, dedykowane do walki z popękaną i rogowaciejącą skórą na piętach oraz wokół paznokci. 

W gronie kosmetyków Arkada znajdują się maści o oryginalnej recepturze, w których składzie znalazły się składniki naturalne (lanolina, beta-glucan) oraz unikalna kompozycja eteryczno-natłuszczająca. Ich stosowanie nie tylko łagodzi objawy nadmiernego rogowacenia, ale pozwala również przeciwdziałać nawrotowi tego problemu. Kosmetyki Arkada działają także antyseptycznie oraz zwalczają bakterie i grzyby, które mogłyby sprzyjać powstawaniu pęknięć. 

Dla najbardziej wymagających pacjentów Arkada przygotował specjalny lifting paznokci stóp, który pozwala na ich znaczącą rekonstrukcję. Polega na uzupełnianiu braków w naskórku jak i samej płytce paznokcia, przy wykorzystaniu akrylu zmieszanego z cząstkami srebra mineralnego. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością oraz uważany jest za wysoce skuteczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here