Prawo cywilne i karne

Każdy kontakt z adwokatem jest dla przeciętnego człowieka bardzo stresujący. Osoba, która nie ukończyła studiów prawniczych, zazwyczaj nie posiada zaawansowanej wiedzy z zakresu prawa. Dlatego też musi pierwszy raz zetknąć się ze specjalistycznym słownictwem.

Sprawy rozwodowe

Czy każda sprawa rozwodowa wymaga pomocy adwokata? Nie. Jednak zdecydowanie warto zwrócić się do niego o pomoc. Dobry adwokat jest w stanie tak poprowadzić sprawę, aby skończyła się ona korzystnie dla klienta, nawet jeżeli obie strony zdecydowane są na rozwód bez orzekania o winie. Dobry adwokat doskonale wie, co należy mówić przed sądem, w czasie rozprawy, aby sąd przychylił się do wniosku o szybkie rozwiązanie małżeństwa.

Nie chodzi tutaj oczywiście o mówienie w sądzie nieprawdy, bo do tego żaden adwokat nie może zachęcać podczas sprawy rozwodowej. Chodzi jednak o położenie nacisku na pewne kwestie, aby sprawa zakończyła się szybko i z korzyścią dla strony.

Przestępstwa ścigane z urzędu

W polskim prawie są pewne przestępstwa, które są ścigane z urzędu. Do takich przestępstw należy na przykład morderstwo. Osoba pokrzywdzona, w tym przypadku bliscy zamordowanej osoby, nie muszą składać żadnego wniosku o ściganie sprawcy. Akt oskarżenia jest wnoszony przez organy państwowe.

Nie wszystkie poważne przestępstwa są jednak ścigane z urzędu. Na przykład gwałt jest ścigany tylko na wniosek ofiary, jeżeli zdecyduje się ona złożyć stosowne zeznania. Zazwyczaj policjanci namawiają do takiego obrotu sprawy, lecz postępowanie ofiar jest różne.

Otrzymanie spadku

Otrzymanie spadku to znakomita okazja, aby adwokat Poznań mógł wykazać się w swojej ulubionej dziedzinie. Prawo spadkowe jest dość skomplikowane i nie zawsze Sąd wydaje postanowienie korzystne dla osób, które mają otrzymać spadek. Skonsultowanie swojej sprawy z adwokatem jest bardzo wskazane.

Adwokat Poznań doskonale wie, jak należy odczytywać prawo spadkowe i wszystkie przepisy, wszystkie ustawy i artykuły. Zazwyczaj jeszcze przed pierwszą rozprawą spadkową wyrok jest doskonale znany, ponieważ adwokat jest w stanie przewidzieć co się wydarzy. Bywają takie sprawy spadkowe, które są bardzo skomplikowane i ciągną się latami. Dlatego też zawsze warto dążyć do zgody pomiędzy stronami i do podpisania ugody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here