półbuty damskie na wiosnę

Czy wiesz, że żylaki są przypadłością, z powodu którego najczęściej cierpią kobiety?

Te szpetne bruzdy pojawiają się najczęściej na kończynach dolnych. Wpływają niekorzystnie nie tylko na atrakcyjność zewnętrzną, ale są też poważną chorobą, która bagatelizowana może doprowadzić do licznych powikłań, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Żylaki to choroba żył, która powstaje jako niewydolność żylna. Żyły wydłużają się i pogrubiają, mają kręty przebieg. Zaczynają być widoczne na nogach, przede wszystkim na łydkach, przez co są sporym powodem do wstydu. Niestety, żylakom nie można w pełni zapobiegać, ponieważ ich pojawianie się jest z reguły uwarunkowane genetycznie. Sprawdź jednak, jak można minimalizować ryzyko ich występowania.

Nadwaga i otyłość

Żylaki mogą pojawić się u pań o szczupłej sylwetce, natomiast częściej jest to choroba osób z nadmiernymi kilogramami. Wszystko przez obciążenie kończyn dolnych, ale też przez nadciśnienie. Otyłość osłabia też mięśnie.

Siedzący tryb życia

Uznaje się, że żylaki częściej pojawiają się u kobiet, które wykonują pracę biurową w pozycji siedzącej. Brak aktywności ruchowej prowadzi do osłabienia mięśni, dokładnie tak samo, jak przy nadmiernych kilogramach. Niekorzystne jest również siedzenie w pozycji noga na nogę.

Nieodpowiedni ubiór

Medycy potwierdzają, że ryzyko powstania żylaków jest większe u pań, które noszą rajstopy, ponieważ te zbytnio obciskają nogi. Do pojawienia się żylaków przyczyniają się też złe buty, głównie na obcasach, które utrzymają nogi w nienaturalnej pozycji. Właśnie dlatego obuwie damskie wiosenne powinno być raczej lekkie i płaskie. Można wybierać półbuty damskie na wiosnę na platformie. Im cieńszy i wyższy obcas, tym większe ryzyko pojawienia się żylaków.

Ciąża

Nie ma wątpliwości, że żylaki bardzo często leczone są po ciąży, bo ta wpływa na wzrost ciśnienia krwi i oczywiście obciążenia wagowe. W ciąży tworzą się również pajączki, obrzęki, opuchnięcia.

Ważne jest, by na problem powstawania żylaków reagować jak najszybciej. Te w początkowej fazie zaawansowania można skutecznie wyleczyć. Najlepsze okazują się metody laserowe, które są w pełni nieinwazyjne. Później, kiedy żylaki występują już w bardzo rozwiniętym stadium, konieczna jest niestety operacja chirurgiczna. Leczenie niewydolności żylnej jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale głównie zdrowotnych. W skrajnych przypadkach doprowadzają do zakrzepicy i zatorów, których następstwem może być zgon pacjentki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here