Niezwykły świat Jumanji, czyli rozrywka dla całej rodziny

0
428

Wspólnie spędzany z rodzicami lub przyjaciółmi czas to dla dzieci nie tylko wspaniała rozrywka, ale i okazja do budowania więzi. Dlatego też dużą popularnością cieszą się zabawy, w których udział brać może kilka osób. Do takich należy na przykład Jumanji gra planszowa. Przygodowa rozgrywka osadzona w dzikiej dżungli zyskała już w pewnych kręgach miano kultowej (inspiracją do jej powstania był hollywoodzki film o takim samym tytule, który doczekał się również kilku sequeli), a pełne dzikich zwierząt gęstwiny to tylko niektóre z niebezpieczeństw, z którymi muszą zmierzyć się gracze. Na ich niekorzyść działa również uciekający czas, a przegrana oznacza… koniec świata. Nie dziwi więc fakt, że Jumanji zyskała wielu wiernych fanów na całym świecie.

Gra planszowa pełna przygód

Gry planszowe od dawna cieszą się dużą popularnością, jednak ostatnimi czasy przeżywają prawdziwy renesans. Plansze z przesuwanymi pionkami lub kartami do odkrycia skupiają zarówno młodszych, jak i starszych amatorów rywalizacji. W wielu miastach zaczęły również powstawać specjalne kluby czy kawiarnie, których odwiedzający mają do dyspozycji różnego rodzaju łamigłówki. Jumanji gra planszowa to doskonała propozycja dla dzieci (sugerowany wiek to 5+, jednak należy również pamiętać, że produkt nieodpowiedni jest dla maluchów poniżej trzeciego roku życia ze względu na obecność małych elementów), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w pełen emocjonujących przygód świat przenieśli się również nastolatkowie czy dorośli. Rozgrywka, w której stawką jest uchronienie świata przed zagładą to także świetny pomysł na spędzenie popołudnia lub wieczoru w rodzinnym gronie. Warto przy tym wspomnieć, że przygodowa gra planszowa Jumanji zawiera również angażujące umysł i wyobraźnię elementy łamigłówki – w osiągnięciu celu pomogą zaszyfrowane wiadomości, które należy odczytać za pomocą specjalnego dekodera.

Niebezpieczna dżungla i tajemnicze karty

Już samo opakowanie Jumanji przywodzi na myśl stylistykę kultowej ekranizacji. Warto też nadmienić, że zarówno plansza, jak i pionki wykonane są z drewna. Naturalne tworzywo jest nie tylko ekologiczne, ale i nadzwyczaj odporne na mechaniczne uszkodzenia, o które nietrudno w trakcie intensywnej zabawy. W zestawie gry planszowej Jumanji znaleźć można cztery pionki, a także figurkę nosorożca (stawiane na drodze przeciwników dzikie zwierzęta to nieodłączny element rozgrywki), kostkę, klepsydrę oraz karty. Wśród nich znajdują się zarówno te ratunkowe, jak i karty niebezpieczeństwa, z którymi gracze będą musieli się zmierzyć. Istotnym elementem jest także dekoder, który umożliwia odcyfrowanie sekretnych wiadomości, za pomocą których łatwiej będzie pokonać czyhające w dżungli niebezpieczeństwa. Jumanji gra planszowa to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i całej rodziny, a także wszystkich lubiących historie przygodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here