Hurtownia stomatologiczna

Dla wielu dentystów otwarcie własnej praktyki jest spełnieniem marzeń. Otwarcie własnej praktyki daje Ci swobodę bycia swoim własnym szefem, ustalania własnych godzin i stawek oraz skupienia się na swojej ulubionej specjalności. Wielu usługodawców uważa, że zarabiają więcej jako właściciele praktyk.

Nowy gabinet czy odkupienie już istniejącej praktyki dentystycznej?

Są jednak pewne rzeczy, które kupujący powinni najpierw rozważyć przed podjęciem decyzji – na przykład początkowe koszty rozpoczęcia własnej praktyki dentystycznej. Zakup istniejącej praktyki dentystycznej pomaga obniżyć koszty związane z rozpoczęciem od zera, takie jak te, które trzeba uiścić odwiedzając sklep dentystyczny Warszawa (zobacz: https://e-store.koldental.com.pl/) celem zakup sprzętu i materiałów eksploatacyjnych. Istniejąca wcześniej praktyka dentystyczna zapewnia również kupującym wygodę wbudowanego personelu i bazy klientów.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o podstawach zakupu gabinetu dentystycznego.

Cennik zakupu gabinetu dentystycznego

Ceny praktyki i całkowity koszt zakupu są w dużej mierze zdeterminowane przez stan rynku. W większości przypadków średnia cena sprzedaży istniejącej praktyki dentystycznej wynosi około 65% wpływów brutto z ubiegłego roku, chociaż może wahać się od 50 do 100%.  Warto też spojrzeć, jakie ceny w danym momencie zapewnia sklep sprzęt stomatologiczny, aby mieć konkretne porównanie.

Pamiętając o tych informacjach, możesz nadal zastanawiać się: jaka jest wartość praktyki dentystycznej? Nie ma dwóch takich samych praktyk! Z pewnością cena sprzedaży nie może opierać się wyłącznie na wpływach brutto, ani na tym ile wydasz na narzędzia stomatologiczne. Tutaj do rozważenia jest o wiele więcej.

Prawdę mówiąc, na cenę sprzedaży wpływa mnóstwo czynników, takich jak:

  • wartość wyposażenia,
  • konfiguracja gabinetu zabiegowego,
  • lokalizacja,
  • demografia,
  • zyski netto,
  • liczba pacjentów obsługiwanych regularnie,
  • potencjał wzrostu,
  • doświadczenie i referencje obecnych członków personelu,
  • ogólny przepływ gotówki.

Warto też wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem gabinetu dentystycznego w pierwszej kolejności, gdyż to znacznie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Lokalizacja – to ma znaczenie!

Jak w każdym biznesie, czy to sklep dla gabinetów stomatologicznych, czy gabinet dentystyczny – lokalizacja odgrywa kluczową rolę w jego ogólnym sukcesie. Praktyka na obszarze wiejskim ze stagnacją lub spadkiem liczby ludności prawdopodobnie przyniesie znacznie mniej niż praktyka, która działa na rozwijającym się obszarze miejskim lub podmiejskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here