krem do rąk
fot. pexels.com

Kremy do rąk mają różne właściwości, tak samo jak różne potrzeby ma nasza skóra na dłoniach. Jak o nią prawidłowo dbać przy wykorzystaniu kremu do rąk? Jak go używać i jaki wybrać by odpowiednio spełnił nasze oczekiwania? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jaki-krem-do-rak-wybrac-co-powinien-zawierac/

Skóra na rękach

Nasza skóra wymaga odpowiedniej dbałości o nią, trzeba ją nawilżać, a także łagodzić wszelkie podrażnienia. Dłonie to nasza wizytówka, a skóra na nich jest najczęściej narażona na wszelkie uszkodzenia i podrażnienia.

Codzienny kontakt z twardą wodą, a nawet ze środkami czystości czy też z chłodnym powietrzem może sprawić, że nasza skóra rąk będzie sucha, a także może nas swędzieć. Dodatkowo mogą pojawić się na niej różne podrażnienia, które staną się z czasem bardzo niekomfortowe. Jak sobie z nimi radzić?

Krem do rąk

Chcąc zadbać o skórę naszych dłoni najlepiej wspomagać się odpowiednim kremem do rąk. Skóra na dłoniach może się pogarszać i wysuszać przez mycie rąk, a także stosowanie kosmetyków, które zawierają substancje chemiczne. Dodatkowo podrażniać ją mogą promienie słoneczne, a nawet zimne czy zbyt gorące powietrze.

Wybierając krem do rąk powinniśmy szukać takiego, który w swoim składzie posiada oleje oraz witaminy. Bardzo ważna jest zawartość witaminy E, która ujędrnia skórę, a także wygładza ją i odżywia. Z kolei zawartość witaminy B w kremie do rąk pomoże nam przy podrażnieniach, a także przyspieszy gojenie się skóry oraz poprawi jej wilgotność.

Warto również sprawdzić, czy nasz wybrany krem do rąk posiada w swoim składzie masło shea, a także oliwę z oliwek, które mają właściwości nawilżające. To ważne, zwłaszcza przy suchej skórze.

Możesz również wybrać krem, który posiada parafinę. Jest ona odpowiedzialna za zatykanie porów skóry oraz nadprodukcję sebum. Ważne by wybierać takie kremy, które nie posiadają parabenów, mają one szkodliwe działanie, a także mogą powodować nowotwory, zatem zdecydowanie lepiej ich unikać.

Przeczytaj też: http://www.pchelki.pl/masc-z-witamina-a-do-czego-sluzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here