Kiedy wysłać dziecko na półkolonię

Rodzice często martwią się przed wysłaniem dziecka na kolonię i półkolonię, zastanawiając się czy ich potomkowie są we właściwym wieku, czy sobie poradzą, czy to właściwa forma odpoczynku i czy przypadkiem nie będzie zbyt zorganizowana, by dziecko mogło odpocząć po trudnym roku szkolnym. Wiele z tych wątpliwości nie ma sensu w przypadku półkolonii dla dzieci.

Wiek

Tak jak w przypadku kolonii wiek może mieć znaczenie i młodsze dzieci mogą ucierpieć na takim wyjeździe, tak w przypadku półkolonii dla dzieci ważne są tylko ograniczenia wieku, które wskazują konkretne półkolonie. Mamy gwarancję, że jeśli nasze dziecko mieści się w widełkach wiekowych podanych przez organizatorów, to będzie miało właściwą, odpowiednią dla wieku opiekę i zaproponowane właściwe zabawy, bo zajmują się tym profesjonaliści, którzy znają się na rozwoju dzieci i potrafią im bezpiecznie oraz ciekawie zorganizować czas. Dziecko też nie będzie spędzało na półkoloniach dla dzieci zbyt wiele czasu, ponieważ oferują one zajęcia w określonym czasie, nie dłuższym niż standardowe zajęcia przedszkolne i szkolne, ale w luźniejszej formie i często ciekawsze, dzięki czemu dziecko bawi się i odpoczywa, choć nadal ma okazję nauczyć się czegoś nowego.

Miejsce

Półkolonie dla dzieci mają różnych organizatorów. Jeśli dziecko jest małe lub/i nie lubi nowych miejsc, warto zainteresować się tym, czy półkolonii nie organizuje jego szkoła lub przedszkole. Dla odważniejszych podopiecznych lub których chcemy wysłać na określone zajęcia, półkolonie dla dzieci są organizowane przez ośrodki kultury, kluby dziecięciem oraz różne organizacje, czasem wyspecjalizowane konkretnie w oferowaniu opieki dzieciom. Z tego powodu miejsc, w których dziecko może spędzać czas i uczestniczyć w zajęciach jest naprawdę dużo i łatwo znaleźć takie, które zainteresuje i dziecko, i rodzica.

Finanse

Pamiętajmy o tym, wysłanie dziecka na półkolonie nie może nadmiernie nadszarpnąć budżetu domowego. Poza półkoloniami dla dzieci podopieczni spędzają czas w domu i z rodzicami, z którymi też chcą się bawić i tworzyć niezapomniane wspomnienia, a po wakacjach dzieci wracają do szkoły. Wybierając półkolonie dla dzieci trzeba więc wybrać takie, które są w zasięgu finansowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here