Ile kosztuje wizyta u dentysty

Kiedy umawiamy się na wizytę u dentysty, bardzo często przebiega nam przez głowę myśl, dlaczego ceny zabiegów stomatologicznych są tak nierówne. Sytuacji, w których u jednego dentysty zapłacimy znacznie więcej, a u drugiego mniej jest mnóstwo. Od czego tak naprawdę zależą ceny za usługi stomatologa?

Ceny stomatologii zachowawczej

Jedną z najpopularniejszych i najczęściej uprawianych dziedzin stomatologii jest stomatologia zachowawcza. Jej celem jest pozbycie się wszelkich chorób, jakie dotykają każdego człowieka w kwestii zębów oraz poprawa jego odbudowa anatomiczna. Stomatologa to również dziedzina dla dzieci, której odrębna nazwa brzmi pedodoncja. W gabinetach stomatologicznych, które oferują wizyty w tym zakresie, można wpierw umówić się z dzieckiem na wizytą adaptacyjną, która wpływa pozytywnie na zaadaptowanie się dziecka w nowym otoczeniu oraz nastawia go korzystnie do zabiegów. Cena tego rodzaju wizyt oscyluje między kwotami 50-100 zł, a w niektórych gabinetach jest całkowicie bezpłatna.

Ceny pozostałych zabiegów stomatologicznych

Stomatolog Poznań to szereg różnorodnych zabiegów, których ceny mogą się od siebie różnić. Zabiegi bowiem charakteryzują się różnym czasem trwania, a ponadto mogą wymagać użycia kilku bądź nawet kilkunastu rzeczy jednocześnie. Dodatkowym kosztem zazwyczaj jest znieczulenie, które podawane jest w celu zmniejszenia odczuwania bólu przez pacjenta.

  • Leczenie kanałowe – koszt tego zabiegu to kilkaset złotych, czasem może sięgać nawet 800 zł. Stomatolog Poznań podczas tego zabiegu czyści zęba  próchniczy, a ponadto ratuje jego miazgę, by nie doszło do całkowitego usunięcia zęba.
  • Usunięcie zęba to koszt w okolicach 200 zł – jest to proces należący do chirurgii stomatologicznej, podczas tego zabiegu usuwa się zęba z korzeniem, jest to bardzo prosty zabieg. W przypadku, jeśli chcemy usunąć zęba mlecznego u dziecka, zapłacimy za ten zabieg ok. 100 zł.
  • Wybielanie zębów – zabieg ten to koszt ok. 600 zł – jest to zabieg, który pozwoli nam cieszyć się pięknym, białym uśmiechem bez żadnego skrępowania. Wybielanie eliminuje wszelkie przebarwienia, jakie zdążyły powstać na zębach w ciągu ostatnich lat. W ramach tej usługi często wykonywane jest także piaskowanie, tzw. skaling. Podczas tego procesu usuwany jest również kamień nazębny.
  • Stomatologia estetyczna – najbardziej popularnym zabiegiem w tej kategorii jest założenie licówek. Dostępne są licówki kompozytowe, jak i porcelanowe. W ramach tej usługi można również założyć koronę nazębną. Ceny za tego typu zabieg sięgają od 200 do 1000 zł.

Zamiast jednak sugerować się cenami, warto większą uwagę zwrócić na fakt, czy stomatolog Poznań cieszy się dobrymi opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here