Co wziąć pod uwagę wybierając salę na wesele

Przyszli nowożeńcy mają wiele ważnych kwestii do rozważenia w trakcie planowania swojej uroczystości. Jedną z istotniejszych decyzji do podjęcia jest wybór sali weselnej. Na co zwrócić uwagę, szukając wymarzonego miejsca dla świętowania zaślubin?

Lokalizacja

Na początku najważniejsze jest to, żeby określić, w jakiej miejscowości odbędzie się wesele. Większość osób decyduje się na szukanie sali w swoich rodzinnych okolicach. To jednak bardzo zawęża możliwość wyboru. Warto więc rozważyć również miejsca znajdujące się nieco dalej, dzięki czemu mogą okazać się one dużo bardziej malownicze. W wielu przypadkach nowożeńcy i tak rezerwują hotele dla gości, którzy przyjeżdżają z różnych stron Polski, a nawet z innych krajów. Należy jednak wziąć pod uwagę, aby dojazd do konkretnej miejscowości nie sprawiał problemów.

Wielkość sali

Wesela mogą być kameralne lub huczne, na dużą liczę osób. Na początku należy więc ustalić, jaka interesuje nas sala na wesele. Do 50, 100, a może do 150 osób? Większość obiektów dysponuje kilka salami o różnej ilości miejsc. Jeśli więc młodym spodoba się lokalizacja danego kompleksu, mogą oni wówczas z dużym prawdopodobieństwem zamówić dla siebie salę odpowiedniej wielkości.

Wystrój

Każdy ma swoją wizję wesela. Tak się składa, że ważnym elementem budującym atmosferę jest wystrój sali. Jedni marzą o tym, aby pomieszczenie było przestronne i minimalistyczne, inni wolą ozdobne i eleganckie wnętrza. Oczywiście, ważną rolę odgrywa samo przybranie sali, tj. kwiaty, świece, dekoracje drewniane czy banery z napisami. Warto zawczasu pomyśleć, jak powinna się prezentować sala i wybrać pomieszczenie, które jest spójne z tą wizją.

Catering

Ważnym elementem każdego wesela jest jedzenie. Jeśli sala weselna wydaje się wymarzona, należy przy okazji upewnić się, że obiekt serwuje dania wysokiej jakości. To ważne, aby młodzi mieli wybór dań i dodatkowych stoisk. W szczególności dobrze zwrócić uwagę, jak personel danego obiektu jest w stanie zorganizować zaserwowanie tortu – to wyjątkowy moment, któremu często towarzyszą fajerwerki oraz muzyka.

W Polsce branża ślubna jest dobrze rozwinięta, a wymarzona sala weselna nie jest trudna do znalezienia. Przykładowo, warto poszukać jej na Śląsku. Sala na wesele w Pszczynie oferowana jest przez hotel Bistro 70. Jest to stylowy obiekt położony na obrzeżach Pszczyny. Miasto jest niezwykle urokliwe i pełne zabytków, z pewnością więc zachwyci weselnych gości. Jednocześnie uczestnicy imprezy mają do dyspozycji pięknie udekorowaną salę, noclegi w tym samym obiekcie, pyszne jedzenie oraz nienaganną obsługę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here