włosy
fot.: pexels.com

Każdy człowiek potrzebuje odświeżenia swojego wyglądu. Aby jednak zmiana ta była korzystna, należy ją przeprowadzić w odpowiedni sposób, panując o kilku istotnych kwestiach. Co jest istotne przy zmianie fryzury?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/przemyslana-zmiana-fryzury/

Zmiana koloru włosów

Zmiana fryzury, bardzo często wiąże się ze zmianą koloru włosów. Aby jednak zmiana ta była korzystna, zaleca się ostrożny wybór nowego odcienia. Najlepiej, jeżeli będzie on zbliżony o dwa lub trzy tony do naturalnego koloru włosów, a także współgrał z odcieniem oczu oraz skóry. Dzięki temu, wszystko będzie ze sobą odpowiednio skomponowane i pozwoli na zachowanie harmonii.

Jeżeli jednak nie ma się pewności co do wybranego przez siebie koloru, warto udać się po poradę do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Doświadczony stylista fryzur z pewnością zaproponuje kolor, który będzie idealnie dopasowany. Zanim jednak to fryzjer podejmie decyzje, warto opowiedzieć mu o swoich preferencjach, czy zwrócić uwagę na panujące trendy. Najważniejszy jest w tym przypadku komfort klientki.

Dalsza pielęgnacja

Oprócz zmiany koloru włosów, równie istotna jest ich późniejsza pielęgnacja. Podstawową kwestią jest dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, które zadbają o nawilżenie włosów farbowanych, jak i przedłużenie trwałości ich koloru.

Aby uniknąć płowienia koloru, należy pamiętać o tym, że przez 24 godziny po koloryzacji, nie powinno się myć włosów. Inaczej, barwnik może natychmiastowo się wypłukać. Ogólnie, zbyt częste farbowanie negatywnie wpływa na kolor włosów farbowanych. Oprócz mycia, istotna jest również ochrona przed promieniami słonecznymi. Warto zabezpieczać swoje włosy specjalnymi preparatami z filtrami przeciwsłonecznymi, co zabezpieczy włosy przed płowieniem. Warto również pamiętać o ochronie w postaci kapelusza lub chusty.

Zalecane jest również to, aby unikać zbyt częstej stylizacji włosów z użyciem ciepłego powietrza. Inaczej, kolor może zacząć delikatnie zanikać. Właśnie dlatego, zalecane jest ostrożne używanie mocno nagrzanej prostownicy lub lokówki.

Przeczytaj też: http://www.pchelki.pl/fryzury-dla-mezczyzn-w-roznym-wieku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here