Zawiesia pasowe

Nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, jakie zawiesie pasowe będzie najbardziej odpowiednie do określonego rodzaju pracy. Na co szczególnie powinno się zwrócić uwagę przy wyborze?

Jakie aspekty należy uwzględnić przy doborze zawiesia?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zawiesie powinno być dobrane przez odpowiednie dopasowanie tonażu zawiesia do ciężaru konstrukcji czy elementu, który ma zostać podniesiony.

Godny uwagi jest fakt, że wartość tonażu zawiesia będzie zmieniał się wraz ze zmianą ułożenia zawiesia w trakcie podnoszenia.

Jak powinno się prawidłowo używać zawiesie pasowych?

Warto wiedzieć, że omawiane produkty przeznaczone są przede wszystkim do podnoszenia różnych elementów przy pomocy podnośników lub dźwigów. Ponadto bardo często wykorzystywane są do drewnianych beli czy samochodów.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szczegółowa instrukcja jest przeważnie wszyta w zawiesie razem z metką specyfikacji produktu. Należy również zaznaczyć, że do każdego zawiesia powinien być wydany i przypisany certyfikat wytrzymałości.

W jaki sposób zabezpieczyć zawiesie pasowe przed ewentualnym uszkodzeniem?

Jest to bardzo często spotykany problem przez użytkowników. Należy mieć świadomość, że nieodpowiednia eksploatacja może przyczynić się do przetarcia pojedynczych włókien zawiesia, co nie tylko osłabi strukturę produktu, jak i wykluczy go z dalszej eksploatacji.

Można oczywiście zapobiec przecieraniu zawiesia przez zabezpieczenie ich obszywkami na uszach. Świetnym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie rękawów ochronnych. Są one stosowane przede wszystkim podczas przenoszenia różnych elementów posiadających chropowatą powierzchnię.

Podsumowanie

Podejmując decyzję o zakupie zawiesi pasowych bardzo istotne znaczenie będzie miało właściwe dopasowanie tonażu zawiesi do ciężaru produktu, który ma być przenoszony. Nie można zapomnieć zapoznać się z instrukcją przed użyciem produktu.

Pozwoli to nie tylko zapobiec ewentualnym uszkodzeniom, jak i wypaczeniom podczas eksploatacji. Nie jest rekomendowane sugerowanie się ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do jakość. Zdecydowanie najlepszą opcją będzie zaopatrzenie się w produkt znajdujący się w ofercie asortymentowej renomowanego producenta.

Zawiesie pasowe dostępne są w ofercie Cecho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here