Wypadanie włosów, a łysienie

Wypadanie włosów to normalne zjawisko i dotyczy każdego z nas. Jest jednak pewna granica, która świadczy o tym, że nie mamy do czynienia z wyżej wspomnianym, a dopadł nas problem łysienia. Czym różni się zatem jedno od drugiego? O tym powiemy sobie w przedmiotowym artykule.

Wypadanie włosów – to warto wiedzieć

Wypadanie włosów to tak jak wcześniej zostało wspomniane normalne zjawisko, które ma ścisły związek z cyklem życia włosa. Kiedy dobiega on końca włos wypada, a w jego miejscu pojawia się nowy. Czasami dochodzi do sytuacji, kiedy włosów wypada znacznie więcej i może mieć to związek np. z nadmiernym stresem, osłabieniem organizmu czy chorobami skóry głowy. W takim wypadku nie będzie konieczna wizyta w miejscu jakim jest klinika przeszczepu włosów, a jedynie rozpoczęcie suplementacji witamin.

Jeżeli jednak dochodzi do sytuacji, kiedy pojawiają się problemy ze skórą głowy, to niewątpliwie w tym wypadku warto wybrać się do trychologa, który podpowie jakie środki należy stosować, aby pozbyć się wyżej wspomnianego. Oczywiście można stosować również środki na zagęszczanie włosów Katowice, nie mniej jednak bez wyleczenia źródła problemu nie zdadzą się one na zbyt wiele. Może okazać się również, że trycholog stwierdzi łysienie i w tym wypadku już w grę będzie wchodziła już jedynie transplantacja włosów Katowice.

Łysienie – to warto wiedzieć

Łysienie to proces nieodwracalny, a polega on na tym, że w miejscu wypadania włosów nie odrastają nowe. Problem ten jest dosyć łatwy do zdiagnozowania, ponieważ włosy ulegają znacznemu przerzedzeniu, a na głowie zauważalne są prześwity skóry, a niejednokrotnie również i łyse placki. W tym wypadku koniecznym będzie skorzystanie z pomocy specjalistów i udanie się do miejsca jakim jest klinika przeszczepu włosów.

W wyżej wspomnianej zostanie zaproponowany sposób leczenia, a jest to zazwyczaj transplantacja włosów katowice. Dzięki niej możliwe jest zagęszczanie włosów Katowice i uporanie się z krępującym problemem. Należy pamiętać jednak o tym, że są sytuacje, w których przeszczep włosów nie jest możliwy do zrealizowania. Niemniej jednak o tym decyduje lekarz specjalista, więc w pierwszej kolejności należy z nim skonsultować ten problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here