Wymarzone zaręczyny

Miłość to piękne uczucie. Istnieje wiele jej rodzajów: miłość rodzicielska, siostrzana, braterska, miłość do bliźniego czy też miłość dwojga kochających się osób.
Związek dwojga ludzi powinien opierać się na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Ludzie najpierw poznają się, a później decydują czy chcą być razem. Wtedy to też zostają parą. Okres ten często to czas wyjątkowy. Wtedy też ludzie docierają się i poznają. Po jakimś czasie zapada decyzja o ślubie, poprzedzona oświadczynami. W Polsce, zgodnie z tradycją, to mężczyzna oświadcza się swojej partnerce i prosi ją o rękę.
Same zaręczyny powinny zostać zaplanowane z należytą starannością. To wydarzenie, w którym liczy się organizacja, ale i kreatywność. Warto bowiem, żeby dzień ten pozostał w pamięci pary na bardzo długo. Miejsce wyboru oświadczyn to pierwsza rzecz, którą należy przemyśleć. Może być to luksusowy hotel, ale również dobrze wspólne mieszkanie. Warto jednak wtedy pomyśleć o kolacji przy świecach. Oświadczyny tak naprawdę mogą odbyć się wszędzie. Kolejna ważna kwestia to wybór pierścionka zaręczynowego. Przyjęło się bowiem, że to właśnie tego typu biżuteria jest oznaką przyjęcia zalotów wybranka. Przyszły mąż staje często przed dylematem jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Tu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich może być rozmiar. Warto spróbować sprawdzić go wśród innych pierścionków wybranki, albo dyskretnie podpytać. Jeśli jednak rozmiar pierścionka będzie chybiony nic tragicznego się nie stanie. Pierścionek można zmniejszyć bądź powiększyć u specjalisty. Kolejna sprawa to dobór fasonu. Może być on klasyczny, bez znacznych wyróżnień, ale może też składać się z odważnych diamentów, niespotykanych kamieni. Przyszły narzeczony musi także podjąć decyzję o rodzaju kamienia i wyborze koloru złota. Warto też zaopatrzyć się w piękne pudełko, w którym umieszczony zostanie drobiazg.
Kiedy decyzja o wyborze pierścionka zostanie podjęta pozostaje już jedynie oświadczyć się wybrance. Jeśli przyjmie ona propozycję ukochanego to pierścionek w zgodzie z polską tradycją powinien być noszony na serdecznym palcu prawej dłoni.
Później pozostaje już kwestia planowania ślubu. Para może zdecydować się jedynie na ślub cywilny, ale może też wziąć ślub kościelny. Jeśli chodzi o samo przyjęcie po uroczystej przysiędze, ono także może nabierać różnego wymiaru. Wiele par decyduje się na uczczenie wyjątkowego dnia obiadem w gronie najbliższych sobie osób. Często jednak wybór pada na huczne wesele, podczas którego zaproszeni goście bawią się do białego rana. Zorganizowanie takiego wydarzenia wymaga wiele uwagi. Trzeba pamiętać o szczegółach i sprawach takich jak: zamówienie kamerzysty i fotografa, zespołu weselnego czy wynajęcie sali weselnej. Później dochodzą kwestie związane z ozdobami kościoła, sali czy samochodu wybranego przez Parę Młodą. Wiele uwagi przyszłe małżeństwo poświęca niejednokrotnie wyborowi swojego weselnego stroju. Panna Młoda najczęściej występuje w białej sukni, a Pan Młody w eleganckim garniturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here