worek

Worki foliowe są najbardziej podstawowymi opakowaniami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Cieszą się ogromną popularnością ze względu na wytrzymałość, niską cenę oraz zróżnicowane zastosowanie. Dlaczego worki foliowe są tak popularnym rodzajem opakowania? Gdzie można je spotkać?

Rodzaje worków foliowych

Worki foliowe produkuje się z różnych rodzajów folii, dzięki czemu wykazują zróżnicowane właściwości, odpowiednie dla danej branży. To wyroby z folii, które są bardzo praktyczne i uniwersalne. Znajdują zastosowanie w przemyśle, domu oraz w handlu. Do ich produkcji niezbędny jest polimer etenu, zwany potocznie polietylenem. W zależności od warunkach przeprowadzenia reakcji powstają dwa produkty końcowe: LDPE (low density pe) oraz HDPE (high density pe). LDPE jest miękki, umożliwia dyfuzję zapachów, ale blokuje parę wodną. HDE natomiast jest gęstsza i bardziej odporna na wysokie temperatury, poprzez większą gęstość nie przepuszcza gazów. Każdy producent folii oferuje kilka produktów, odpowiednich do zastosowania w danej branży.

Można wyróżnić:

1) Worki spożywcze. Mniejsze i cieńsze służące do codziennego przechowywania żywności. Najczęściej można odnaleźć je w supermarketach. Pakuje się w nie zakupy, gdyż są względnie wytrzymałe.

2) Worki przemysłowe. Do przewożenia śmieci i gromadzenia odpadów pochodzenia organicznego. Do ich produkcji stosuje się zdecydowanie grubszy plastik, z domieszką innych substancji, które podnoszą wytrzymałość tworzywa.

3) Worki do przechowywania. Wykorzystywane głównie na magazynach. Zabezpieczają przed zabrudzeniami i kurzem. Szczególnie popularne w przemyśle tekstylnym. Służą do pakowania pojedynczych sztuk odzieży, często spotykane również w sklepach.

Zastosowanie worków foliowych

Worki foliowe znajdują zastosowanie w niezliczonej ilości branż na całym świecie. Przede wszystkim wykorzystuje się je do organizacji przestrzeni. Pozwalają przechowywać drobne rzeczy, a w warunkach przemysłowych odseparować je od siebie. Większe rozmiary stosuje się do składowania i magazynowania odpadów. Worki znajdują szerokie zastosowanie w transporcie towarów. Opakowane nimi przesyłki są zabezpieczone przed kurzem oraz innymi zabrudzeniami.

Zastosowanie worków plastikowych jest niezwykle szerokie. Stosuje się je zarówno w przemyśle, jak i w każdym domu. Wciąż pozostają nieodzownym elementem codziennego życia ze względu na niską cenę. Tworzywo, z którego produkuje się worki, może być dowolnie modyfikowane, przez co zmieniają się właściwości produktu finalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here