Waporyzator przenośny

Moda na waporyzatory, które dzięki podgrzewaniu suszu zamiast spalania go są zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych papierosów, trwa już od dobrych kilku lat i raczej szybko nie przeminie. Branża prężnie się rozwija, dlatego oprócz modeli stacjonarnych są dostępne także waporyzatory przenośne. Zanim wybierzesz się na zakupy, poznaj zalety i wady obu rodzajów urządzeń do bezdymnej inhalacji.

Waporyzator przenośny – zawsze pod ręką

Przenośne waporyzatory stały się prawdziwym hitem od razy, gdy tylko pojawiły się na rynku. W końcu obłoczkami pary wodnej można było cieszyć się nie tylko w domu. Takie rozwiązanie przypadło do gustu zwłaszcza palaczom, którzy chcieli zerwać z nałogiem. Zastąpienie papierosów niewielkim urządzeniem wielu osobom pomogło skończyć z paleniem tytoniu, zwłaszcza jeśli sam nawyk palenia był silniejszy niż uzależnienie od nikotyny.

Jedną z największych zalet takich urządzeń jest ich rozmiar. Do najmniejszych modeli na rynku należą waporyzatory marki Rips, które mieszczą się nawet w dość małych kieszeniach. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż urządzenie nie wymaga stałego podłączenia do prądu. W ten sposób można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. W przypadku wakacji wystarczy jedynie pamiętać o zapakowaniu do walizki kabla do ładowania waporyzatora.

Waporyzator stacjonarny – moc i jakość pary

Wiele osób waporyzację traktuje jako świetny sposób na zrelaksowanie się w domowym zaciszu. W takim przypadku warto zainwestować w jeden z waporyzatorów stacjonarnych z oferty internetowego sklepu Vaporshop. Takie urządzenia są znacznie większe niż przenośne modele,  a dzięki bezpośredniemu podłączeniu do źródła prądu mają również większą moc. To z kolei pozwala na wytworzenie znacznie większych i bardziej efektownych kłębów pary.

Ponadto modele stacjonarne są bardzo wydajne – zużywają mniej suszu, produkując jednocześnie więcej pary. Często zapewniają także wyższej jakości parę i lepszy smak niż waporyzatory przenośne. Podczas domowej sesji nie ma również możliwości rozładowania się akumulatora, co pozwala na skupienie się wyłącznie na relaksie i przyjemności czerpanej z inhalacji.

Wady waporyzatorów przenośnych i stacjonarnych

Oba rodzaje urządzeń nie są oczywiście pozbawione wad i mają pewne ograniczenia. W przypadku waporyzatorów przenośnych za minus można uznać konieczność ładowania sprzętu. Może to być dość uciążliwe, ponieważ w pełni naładowana bateria nawet w najlepszych urządzeniach starcza na nie więcej niż dwie godziny. Czas potrzebny na pełne naładowanie sprzętu wynosi zazwyczaj więcej niż 1,5 godziny.

Dla niektórych osób sporą wadą waporyzatorów stacjonarnych są natomiast ich dość spore gabaryty. Problemem może być również waga zestawu, która wynosi często 2-3 kilogramy. Takiego urządzenia ze względu na wymiary i ciężar raczej nie da się zabrać ze sobą na wakacje, zwłaszcza w przypadku lotu samolotem. Za pewnego rodzaju niedogodność można uznać ponadto konieczność znalezienia źródła zasilania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here