W zgodzie z naturą...

Każdego dnia doświadczamy czegoś nowego w życiu, poznajemy nowych ludzi, nabywamy nowe umiejętności. Staramy się, aby każdy dzień był wyjątkowy.
Kiedy jesteśmy młodzi często nie doceniamy jaki piękny świat nas otacza i jak wiele od niego dostajemy. Żyjemy pełną piersią, nie myśląc o przyszłości. Liczy się tu i teraz.
A przecież trzeba myśleć o przyszłości, o tym co będziemy robić za kilka lat, w jakim świecie przyjdzie nam żyć. Często zupełnie się nad tym nie zastanawiamy, nie zwracamy uwagi jaki piękny świat jest dookoła i jak bardzo go niszczymy każdego dnia. To przerażające jak niewiele robimy, aby o niego zadbać.
W dzisiejszych czasach niemal każdy porusza się samochodem. Spaliny, które wydostają się z rur wydechowych aut nie są obojętne dla środowiska. Niestety mało kto się tym przejmuje, nie martwi się tym, w jakich warunkach będą wychowywać się nasze dzieci i wnuki. Jeśli my nie zadbamy o środowisko, nikt tego za nas nie zrobi.
Podobnie rzecz ma się z piecami, którymi ogrzewamy mieszkania w zimie. Naukowcy alarmują, iż korzystanie z nich oraz palenie trujących substancji sprawia, iż powietrze, którym oddychamy zaczyna być dosłownie zabójcze. Wiemy o tym wszyscy. Zimą alerty o smogu i przekroczonych poziomach substancji trujących w powietrzu pojawiają się regularnie w radiu, telewizji czy internecie. Wiemy o tym, a jednak nie robimy z tym nic. Nie doceniamy jaki piękny mamy świat. Co gorsze, w taki sposób tylko go niszczymy.
Kiedy przechadzamy się ulicami większych miast, nie da się uniknąć widoku tysięcy śmieci, zalegających dosłownie wszędzie. Na trawnikach, boiskach, pod sklepami. Ludzie śmiecą na potęgę, licząc, że ktoś to po nich posprząta.
Gdyby każdy sprzątał po sobie, otaczająca nas rzeczywistość byłaby o wiele piękniejsza.
Lubimy mieć porządek w domu, dbamy o swój ogródek, jednak to co za płotem zupełnie już nas nie interesuje. A szkoda…
Czasem warto zastanowić się co po nas zostanie, na jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom. Dla ich dobra już dziś powinniśmy pomyśleć o zmianie myślenia i nawyków. Dbanie o środowisko to nasz obowiązek, z którego każdy powinien się wywiązywać.
Czy nie warto zainwestować w piece gazowe, które bez problemu ogrzeją nasze domy, bez narażania nas na wdychanie toksycznych substancji przez cały sezon grzewczy?
A może warto porzucić samochód na rzecz roweru? Zadbamy nie tylko o środowisko, ale również o własną kondycję i zdrowie. Jeśli nie przekonuje nas ta opcja, możemy zdecydować się na komunikację miejską lub wspólne dojazdy do pracy samochodem w większym gronie. Jedno auto, to nie cztery.
Sposobów jest wiele, aby zadbać o środowisko. Najważniejsze jest jednak to, aby dostrzec jaki piękny świat nas otacza i zadbać o to, by wciąż taki pozostał.
Nie ma nic przyjemniejszego niż wspólne, rodzinne wypady w góry czy nad wodę. Spacer po parku, czy piknik na łące. O ile przyjemniej będzie przebywać na łonie natury, która nie będzie skażona działalnością człowieka. Czyste i zdrowe powietrze to nasza przyszłość.
Zadbajmy o nią już dziś!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKocioł
Następny artykułZakup kabla HDMI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here