Urządzenia do dezynfekcji

Regularna dezynfekcja sprzętu i wyposażenia jest bardzo ważna w wielu branżach m.in. w służbie zdrowia, gastronomii czy też przemyśle spożywczym. W ten sposób można ochronić pracowników i klientów przed groźnymi zakażeniami i chorobami. W skutecznym odkażeniu różnego rodzaju powierzchni mogą pomóc nowoczesne urządzenia. Sprawdź, na jaki sprzęt do dezynfekcji warto zwrócić uwagę.

Kabiny do dezynfekcji

Tego typu wyposażenie jest nadal nowością, która z miejsca zdobyła spore grono fanów. Specjalne kabiny można podzielić na kilka kategorii, wśród których można znaleźć sprzęt do odkażania nie tylko np. koszyków i wózków sklepowych, ale także ludzi. Pod adresem https://sklepvaco.pl/ można znaleźć nawet kabiny do dezynfekcji z opcją pomiaru temperatury u człowieka. Wśród zalet takich urządzeń można wymienić wysoką skuteczność, niesamowitą wydajność oraz bezdotykową obsługę.

Lampy bakteriobójcze UV-C

W takich lampach wykorzystuje się promieniowanie o wyjątkowo silnych właściwościach biobójczych. Bakterie, pleśnie, grzyby, wirusy i wiele innych drobnoustrojów jest nieodwracalnie niszczonych, co pozwala na stworzenie w pełni bezpiecznych warunków. Lampy bakteriobójcze UV-C odkażają powietrze, co może znacząco obniżyć ryzyko zakażenia drogą kropelkową. Sprzęt może być zamontowany na ścianie lub suficie, dostępne są również mobilne urządzenia na kółkach. Przed użyciem urządzenia należy upewnić się, czy osoby mogą pozostać w pomieszczeniu podczas dezynfekcji powietrza.

Centrale sterylizacyjna UV-C

W centralach sterylizacyjnych do zwalczania różnego rodzaju mikroorganizmów również stosowane jest promieniowanie UV-C, które przerywa wiązania molekularne DNA i RNA. Taki sprzęt z oferty marki Vaco jest niesamowicie skuteczny w oczyszczaniu powietrza. Promieniowanie podczas używania centrali jest zamknięte wewnątrz lampy, dlatego urządzenie jest w pełni bezpieczne dla otoczenia i nie wymaga opuszczenia pomieszczenia przez przebywające w nim osoby.

Skrzynki do dezynfekcji

W walce z bakteriami i wirusami może pomóc skrzynka do dezynfekcji, która służy do odkażania dokumentów. W tym przypadku również wykorzystuje się biobójcze właściwości promieniowania UV-C. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa lampy emitujące promieniowanie są umieszczone wewnątrz szafy rack. Ponadto w przypadku otwarcia skrzynki podczas odkażania lampy zostaną wyłączone automatycznie i dezynfekcja zostanie przerwana. Do zniszczenia drobnoustrojów potrzebne jest zaledwie kilka minut.

Stacje dezynfekcyjne

Nowoczesne urządzenia służą do odkażania rąk i są wyposażone w specjalne dozowniki na mydło bądź płyn d dezynfekcji. Wiele stacji jest bezdotykowych, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Bardzo prosta obsługa sprawia, że taki sprzęt idealnie sprawdzi się w różnego rodzaju miejscach publicznych, które są odwiedzane przez wiele osób np. szpitalach, urzędach czy też sklepach. Stacje dezynfekcyjne ze względu na atrakcyjną cenę mogą sprawdzić się również w prywatnych domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here