Tatuaże na twarzy

Moda na tatuaże trwa już od wielu lat i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, aby miała przeminąć. Jednak moda, jak to moda bywa zmienna i często bardzo zaskakująca, a nawet przerażająca. Wszak obecnie tatuaże na twarzy stały się trendy. Jeszcze do niedawna takie dziary nie kojarzyły się z niczym dobrym, a tu stają się modne. Zatem postanowiliśmy się przyjrzeć takowej modzie. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie: jakie motywy wybierać i kiedy można sobie na nie pozwolić? Niezależnie w jakim miejscu chcecie mieć dziarę, to mamy dla Was uniwersalną radę, a mianowicie zawsze korzystajcie z usługi profesjonalnego tatuażysty, a więc udajcie się do studia tatuażu. Nigdy nie starajcie się zaoszczędzić, gdyż taka decyzja może być kosztowna jeszcze bardziej dla waszego portfela, wszak konieczne będzie albo usuwanie dziary, albo też poprawka, a nie każde studio tatuażu, chce poprawiać fuszerki.

O historii zdań parę

tautaz czaszka

Tatuaże na twarzy mają bardzo długą historię, która rozpoczyna się raczej niezbyt dobrze. Otóż tatuaże na twarzy, a dokładnie na czole były wykonywane zdrajcom czy innym przestępcom i stanowiły karę, a także olbrzymi powód do wstydu. Osoby, które je posiadały były napiętnowane. Jednak czasy się zmieniają i takie dziary stały się modne. Rozsławili je przestępcy, którzy poprzez ilość dziar na twarzy czy też tatuaży łez pokazywali swoją pozycję w danym więzieniu, a także przekazywali innym współosadzonym, że nie są strachliwi, a także są np. mordercami. Naszym zdaniem żaden to powód do chwały, raczej mamy ochotę zapytać: „żalisz się czy chwalisz?” Nie minęło kilka lat i modę tę podchwycili inni. Tutaj można wymienić choćby brata Milley Cyrus Trace’a czy też wokalistę Falling in Reverse Ronniego Radke. Swoją drogą ten drugi miał duże zatargi z prawem. Niemniej takie tatuaże pozwalają się wyróżnić i jednocześnie nie można przejść obok nich obojętnie.

Miejsce ma znaczenie

Ok, jedno co jest pewne to fakt, że mając tatuaż na twarzy jest się bardzo „widocznym”, choć nadal wielu osobom takie dziary kojarzą się z subkulturą więzienną, a więc właśnie przez ten pryzmat można zostać ocenionym. Ponadto istnieje jeszcze jedno ryzyko, a więc czy posiadając tatuaż na twarzy nie wykazuje się przynależności do jakiegoś gangu, choć u nas takich problemów raczej nie ma, tak w Stanach Zjednoczonych można narobić sobie dużych problemów, a przecież tego chce się uniknąć. A więc tatuaże obok oczu raczej nie są najlepszym wyborem, podobnie jak na środku czoła. Bądźmy szczerzy nie prezentują się one zbyt dobrze. Niektórzy decydują się na małą dziarę obok ucha czy przy linii włosów. Takie rozwiązanie naszym zdaniem jest już lepsze.

A co powie babcia i szef?

szef

Posiadając tatuaż na twarzy trzeba liczyć się z ostracyzmem społeczeństwa, wszak takie dziary kojarzą się z przestępcami. Nawet tatuaż na czole „Vegan” choć powinien mieć tylko pozytywne skojarzenie nie tylko z osobami nie jedzącymi mięsa, ale także z obrońcom praw zwierząt z ALF, tak nadal wywołuje pewne zdziwienie. Oczywiście trzeba także zastanowić się, czy tatuaże na czole nie będą przeszkadzać w znalezieniu pracy, wszak pracodawca często nawet na dziary na ręce patrzy nieprzychylnym okiem, a co dopiero na twarzy. Szczególnie problematyczne może być to w miejscach pracy, gdzie obowiązuje najbardziej formalny dress code. Swoją droga trzeba także liczyć się z nieprzychylnymi opiniami członków rodziny, zapewne żadna babcia nawet ta najbardziej wyluzowana nie będzie zadowolona z takiej dziary widniejącej na twarzy jej ukochanego wnuczka.

Zrobić czy nie zrobić? Oto jest pytanie

Jeżeli zastanawiacie się nad tatuażem na twarzy, to naszym zdaniem nie warto się na niego decydować. Jest tyle innych miejsc, gdzie dziara będzie się świetnie prezentować, ale twarz zdecydowanie nie jest jednym z nich. Jeżeli chcecie się wyróżnić, to zdecydowanie lepiej mieć tatuaż na szyi, bądź też pod linią włosów. Także będzie oryginalnie, ale jednocześnie bardziej stylowo.

Tatuaże są doskonałą ozdobą ciała, ale pod warunkiem, że będą wykonane tylko w miejscu jak profesjonalne studio tatuażu. Jednocześnie tatuażysta zapewne doradzi Wam, ale i odradzi głupie pomysły, dzięki temu będziecie dumnymi posiadaczami świetnego tatuażu, który jest wyróżniający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here