nowe domy Łomianki

Taras jest nieodłącznym elementem każdego domu, do którego przynależy chociaż niewielki kawałek zielonego terenu. To na tarasie domownicy spędzają najwięcej czasu wiosną oraz latem, tam wypoczywają, oddają się rozrywce, spotykają z rodziną i przyjaciółmi. Taras sprawdza się doskonale jako przestrzeń do biesiadowania, ale też kojącego relaksu. Aby tak jednak było, warto wykonać go nie tylko z jakościowych, odpornych materiałów, ale także usytuować w odpowiednim miejscu. Tym wszystkim, którzy chcą zainwestować w dom lub planują stworzyć ogrodowy taras przy nieruchomości, którą już posiadają, podpowiadamy, które miejsce będzie najlepsze dla takiej przestrzeni, biorąc pod uwagę różne strony świata. Okazuje się, że ma to ogromne znaczenie dla codziennego użytkowania i komfortowego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Taras od strony północnej

Zagospodarowanie ogródka od północnej strony świata to jedna z najlepszych opcji, która stosowana jest w przypadku inwestycji, jaką są nowe domy. Łomianki i inne podwarszawskie miejscowości są tego doskonałym przykładem. Strona północna daje komfort sporego zacienienia i niższych temperatur, co sprawdza się doskonale w upalne lato.

Taras od strony wschodniej

To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą jednak cieszyć się promieniami słońca na tarasie. Te docierać będą rankiem, by po południu panował na tej przestrzeni już tylko cień. Wschodnia część jest o tyle problematyczna, że czasem trudno dobrać na taki taras roślinność. Hodowane kwiaty muszą tolerować zarówno słońce, jak i cień.

Taras od strony zachodniej

Ten taras będzie wykazywał najlepsze doświetlenie, ale za to latem będzie na nim panował ciągły upał. Strona zachodnia jest wiecznie słoneczna, na tej przydomowej przestrzeni nie będzie cienia. To świetna opcja dla osób, które uwielbiają się opalać – słońca z całą pewnością im nie zabraknie.

Taras od strony południowej

Czy wiesz, że najdroższe są te inwestycje, które planują od strony południowej domy? Warszawa i okolice potwierdzają taką tendencję. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ strona południowa pozwala intensywnie nasłoneczniać taras w godzinach porannych, natomiast popołudniem promienie nie docierają już tak mocno, nie można jednak w tym przypadku mówić o dużym cieniu. Wylegiwanie się na takim tarasie jest najbardziej komfortowe.

Planując taras, zwróć uwagę na stronę świata i zdecyduj zgodnie z własnymi preferencjami, po której stronie ma zostać stworzony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here