Skuteczne pozyskiwanie wody

Woda dla firm jest dostarczana przez dystrybutorów wód źródlanych. Zapewne wiele firm ma dylemat, jeśli chodzi o wybór dystrybutora, który jak najlepiej będzie wywiązywał się z umowy. Korzystanie z „kolportera” wody źródlanej jest przede wszystkim opłacalnym posunięciem, a zarazem ekologicznym. Jest to idealne rozwiązanie, aby zapewnić swoim pracownikom stały dostęp do nawodnienia.

Dystrybutory są rekomendowane dla firm,które zatrudniają znaczną ilość pracowników. Należy również pamiętać, żeby woda, która jest nam dostarczana,była jak najlepszej jakości. Uzdatnianie wody to dość zagmatwany proces, który polega na poprawie jakości wody poprzez usunięcie z niej wszystkich zanieczyszczeń.

Wyróżniamy takie systemy uzdatniania wody jak dezynfekcja wody, odżelazianie, zmiękczanie. W przypadku, gdy woda ma być najwyższej jakości stosuje się demineralizacje,czyli wyeliminowanie soli z wody.

Kolejną ważną rzeczą są filtry do wody – sklep, których na rynku jest co niemiara. Na swojej drodze możemy spotkać filtry węglowe,mechaniczne,zmiękczające,odżelaziające odmanganiające, z wkładami ceramicznymi lub ze specjalnych żywic oraz wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy. Posiadanie tych ostatnich to duża zaleta, ponieważ usuwają z wody wszystkie zawarte w niej minerały.

Należy wziąć też pod uwagę, iż dystrybutory filtrujące wodę POU mają funkcje chłodzenia i podgrzewania wody. Główną dogodnością w tym przypadku jest stały koszt miesięczny niezależny od spożycia. Miejmy także na uwadze, że dostarczenie wody do firmy to sprawa kluczowa, gdyż w przeciwnym wypadku pracodawca może zapłacić wysoką grzywnę. Na marginesie dodam, iż pracownik korzystający z takiego dystrybutora będzie bardziej produktywny, dzięki czemu firma osiągnie większy zysk. W niektórych modelach istnieje możliwość uzyskania wody gazowej.

Podsumowując właściciel i tak jest zmuszony dostarczyć wodę. Korzystanie z dystrybutora wody źródlanej to dosyć prosta, tania i ekologiczna metoda, która pozwoli by nasi pracownicy byli ciągle nawodnieni i chętni do pracy.

Zobacz też automat do wody >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here