Ściany ze szkła coraz bardziej popularne

Szklane ściany zwykle kojarzą się z czymś nietypowym i drogim. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób montuje je w budynkach mieszkalnych i tym samym tworzy naprawdę wyjątkową przestrzeń. Z biurowców do domów prywatnych? Zdaje się, że tak.

Synonim nowoczesności, czyli wyjątkowa prezencja i użyteczność

Ściany ze szkła mają w sobie wiele z elegancji oraz nowoczesnego stylu. Ich wygląd od razu przywołuje na myśl wielkie korporacje, spore przestrzenie i najnowsze trendy. Rzeczywiście prezentują się niezwykle korzystnie i błyskawicznie odmieniają charakter pomieszczeń. Nic dziwnego, że tak dobrze sprawdzają się w wielu miejscach pracy – szczególnie biurach.

Mimo wielu walorów estetycznych szklane ściany oferują sporo zalet ze strony praktycznej. Wydzielone boksy lub gabinety za ich pomocą są sposobem na wprowadzenie sprzyjającej do pracy atmosfery. Otwarta przestrzeń, ale z zachowaniem własnych czterech kątów to mądry kompromis.

Jaki efekt uzyskuje się dzięki ścianom ze szkła?

Montaż ścian ze szkła bez wątpienia przeprowadza sporą metamorfozę we wnętrzu. Pierwszą rzucającą się w oczy zaletą jest wizualne powiększenie pomieszczeń. Przezroczyste ściany zacierają granice między danymi miejscami, dzięki czemu całość wydaje się imponująco duża. Warto podkreślić, że przy tym nadal pozostają wydzielone potrzebne do funkcjonowania w pracy lub w domu pomieszczenia.

Kolejnym oczywistym plusem wynikającym z zastosowania ścian ze szkła jest oświetlenie przestrzeni naturalnym światłem. Przy takim świetle pracuje się lepiej. Poza tym, można zaoszczędzić sporą sumę na elektryczności.

Minimalizm czy eksperyment? Prostota i loftowe wariacje

Ściany ze szkła są absolutnym faworytem wszystkich tych, którzy cenią sobie minimalistyczny styl mieszkań i pomieszczeń użytkowych. Tak proste oddzielanie przestrzeni nie zaburza aranżacji wnętrz i sprawia, że pasuje w każdym miejscu. Można więc śmiało montować tego typu konstrukcje w przestrzeniach o różnorodnych stylistykach. Uniwersalność to ich drugie imię.

Oczywiście oprócz klasycznych i prostych rozwiązań sklepy oferują również ściany ze szkła w loftowym stylu. Wprowadzają one nieco więcej ożywienia do wnętrz – głównie za sprawą kontrastowych szprosów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here