przysmaki dla psa

Każdemu, kto posiada psa, z pewnością leży na sercu dobrostan jego pupila. Wszyscy chcemy, żeby nasi milusińscy rozwijali się prawidłowo, w zdrowiu i pełni roznoszącej ich energii. Nie ma wątpliwości, że wszystko, co robimy, robimy w dobrej wierze, mając na celu radość naszego zwierzaka. Kupujemy mu najlepsze karmy, co chwila przynosimy mu nowe zabawki i bawimy się z nim w każdej wolnej chwili – o spacerach nie wspominając. Tak właśnie powinna wyglądać nasza relacja z psem, jeśli rzeczywiście zależy nam na naszym czworonożnym przyjacielu. Czy jednak to wystarczy, aby nasz pupil nie czuł się czasami znużony?

Chyba każdego zwierzaka, prędzej czy później to dopada. Mimo najlepszych serwowanych mu posiłków i godzin zabawy, nawet gdy jesteśmy wyjątkowo zmęczeni, może się w pewnym momencie okazać, że nasz piesek potrzebuje czegoś jeszcze. Czego? Tego, co każdy z nas – urozmaicenia w diecie. Sami niejednokrotnie raczymy się ciastkiem do kawy, zajadamy chipsami razem z dziećmi podczas wieczornego seansu filmowego, czy zagryzamy paluszki, kiedy się nudzimy. A co w takiej sytuacji ma zrobić pies?

Pewnie wielu sądzi, że nie ma dobrego rozwiązania, bo psy raczej nie mogą spożywać naszych ludzkich przekąsek… Nic bardziej mylnego. Oczywiście, nikt nie mówi tutaj o częstowaniu psa czekoladą (co jest wprost zabranianie przez wielu lekarzy!), jednak zawsze można udać się do sklepu i rozejrzeć się po dziale z psim jedzeniem, w którym bez cienia problemu znajdziemy różnego rodzaju smakołyki dla psów. Być może do tej pory nie zwracaliśmy na nie uwagi, jednak one cały czas tam były. Dlaczego by więc nie rzucić okiem na zdrowe i pyszne przysmaki dla psa, fundując pupilowi prawdziwą, rajską ucztę? Ile razy zdarzało się, że mieliśmy ochotę na bliżej nieokreślony rodzaj deseru bądź przekąski i sięgaliśmy po nią do spiżarni bądź lodówki? Nie odbierajmy tego prawa także naszemu psiemu przyjacielowi! Pamiętajmy, że jednym z najlepszych łakoci jest przysmak dla psa John Dog, ale nie obawiajmy się przejrzeć całego asortymentu sklepu, jeśli chodzi o psie przekąski.

Warto jednak mieć na uwadze, że przysmaki, jakie możemy kupić zwierzakowi, nie powinny w żadnym wypadku zawierać słodyczy lub glutenu, syropu kukurydzianego, itp. Są one powszechnie stosowane w przemyśle spożywczym i są składnikami całej gamy deserów, jednak posiadają poważną wadę – są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, a co dopiero dla psiego! W jedzeniu psim, podobnie jak ludzkim, często znaleźć możemy wzmianki o zastosowaniu substancji, które są jawnie szkodliwe i nie powinny być używane, dlatego bądźmy szczególnie wyczuleni na ich obecność w smakołykach, jakie zamierzamy kupić psu.

Jeśli podamy zwierzakowi przysmak, w którego składzie znajdzie się jeden z takich niezdrowych elementów, pies może mieć np. problemy z trawieniem, lub w ogóle zachorować – konieczna będzie wówczas interwencja weterynarza, a tego raczej każdy posiadacz psa woli uniknąć, prawda? Nie zapewniajmy zatem psu dodatkowego, niepotrzebnego stresu. Głośno mówi się także od dłuższego czasu o żywności gmo, która dotyczy nie tylko żywności człowieka. Jeśli nie wiemy, czym jest genetycznie modyfikowana żywność, to lepiej omijajmy produkty nią oznakowane, zarówno robiąc zakupy dla siebie, jak i swojego pupila.

Smakołyki dla psa powinny być możliwie jak najwyższej jakości, dlatego też zawartość w nich węglowodanów powinna być zbilansowana i nie powinny one zawierać surowców o wysokim wskaźniku glikemicznym. Najlepiej celować w smakołyki bez zbożowe, albowiem one spełniają wszystkie wyżej wymienione wymogi. Można odnieść wrażenie, że poszukiwanie smacznej przekąski dla psa to nie lada wyzwanie, a może nawet mission impossible. Jeśli jednak dobrze rozejrzymy się po sklepie, to z pewnością znajdziemy nie jeden i nie dwa interesujące produkty, na których widok i zapach nasz pupil z pewnością będzie radośnie merdał ogonem. Zwierzaki również potrzebują czasami odskoczni od zwykłego jedzenia czy karmy, dlatego zaserwujmy naszemu psu jakiś przysmak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here