jaki przewijak dla niemowlaka?

Przewijak, jest jednym z najważniejszych elementów, wyposażenia pokoju noworodka. Przewijanie dziecka, odbywa się wielokrotnie w ciągu dnia, dlatego musi odbywać się w komfortowych warunkach, zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

Jaki przewijak wybrać?

Przed wyborem tego ostatecznego przewijaka, warto się jeszcze dokładnie rozejrzeć. Porównać inne modele. Należy wziąć pod uwagę ilość miejsca, jaką mamy do dyspozycji na przewijak. Dodatkowo jego jakość i konstrukcję. Należy sprawdzić również jego stabilność, zobaczyć czy się nie chwieje przy mocniejszych ruchach. Dziecko podczas przewijania nie zawsze leży nieruchomo, zwłaszcza trochę starsze maluchy uwielbiają się wiercić, podczas zmiany pieluszki.

Należy również obejrzeć przewijak z każdej strony, aby uniknąć wystających elementów, ostrych rantów, którymi maluch mógłby zrobić sobie krzywdę.

Przewijaki dla niemowląt

Rodzaje przewijaków

Przewijak na łóżeczko, najczęściej wybierany model przewijaka. Jego zaletą jest niska cena oraz to, że jest usztywniany. Mocuje się go za pomocą specjalnego systemu mocowania lub za pomocą nóżek. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w zagłówek. Ten rodzaj przewijaka, pokryty jest ceratą, na której znajduje się prześcieradło lub pieluszka. Zwiększa to wygodę dziecka.

Przewijak na komodę, można spotkać dwie wersje tego rozwiązania. Pierwsza wersja, to komoda z przewijakiem. Jest droższa, zajmuję więcej miejsca w pomieszczeniu, za to dodatkowo ma szuflady, w których mogą być przechowywane produkty dla dziecka.
Gdy dziecko będzie już starsze, można zdemontować przewijak. wtedy powstanie zwykła komoda. Druga wersja to zakup samego przewijaka, do komody którą już posiadamy.

Przewijak ścienny, idealnie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Ten rodzaj przewijaka, jak sama nazwa wskazuje montuje się do ściany. Da się go złożyć, dzięki temu uzyskujemy dodatkowe miejsce.

Przewijak drewniany, wykonany najczęściej z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub z drewna. Na ten rodzaj przewijaka, obowiązkowo należy dokupić materac.

Istnieją jeszcze przewijaki, które możemy zabierać ze sobą w podróż. Należą do nich: maty do przewijania, przewijaki samochodowe oraz przewijaki dmuchane.

Przeczytaj też: http://www.pchelki.pl/pieluchy-dla-niemowlakow-czym-sie-roznia-od-siebie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here