Przedłużanie włosów

Sposobów na poprawę wyglądu włosów jest mnóstwo. Wiele z nich można wykonać samemu, choć zawsze istnieje pewne ryzyko. Zwłaszcza jeśli nie dysponujesz odpowiednią wiedzą i narzędziami, dzięki którym cała czynność przebiegnie w sposób prawidłowy. Dobrym na to przykładem są metody przedłużania włosów.

Zabiegi wykonywane w domu

Zanim przejdziemy do opisywania samej procedury, warto zastanowić się, czy przedłużanie włosów  jest w ogóle konieczne. Zabieg ten przeprowadzamy głównie po to, aby włosy stały się dłuższe i zyskały na gęstości. Wszystko to sprawia, że prezentują się one zdrowiej i ładniej. Warto przy tym podkreślić, że na przedłużanie decydują się głównie osoby z cienkimi, łamliwymi włosami, które są mocno podatne na wpływ czynników zewnętrznych.

Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że włosy doczepiane mogą w pewien sposób obciążać te naturalne, co w skrajnych przypadkach kończy się uszkodzeniem ich struktury. To z kolei prowadzi do częstego wypadania włosów.

Jest to jeden z powodów, dla których takie zabiegi należy wykonać u profesjonalistów. Dysponują oni nie tylko odpowiednimi umiejętnościami i wiedzą na ten temat, ale również dobrej jakości specyfikami oraz narzędziami.

Dlaczego warto przedłużać włosy w salonie?

Decydując się na dobrego fryzjera, możemy mieć również pewność, że wybierze on dla nas najlepszą metodę przedłużania, która nie tylko zapewni spektakularny efekt, ale również okaże się po prostu bezpieczna. Jakie obecnie sposoby na włosy są stosowane w takich salonach?

  • Przedłużanie metodą ultradźwiękową – cieszy się sporą popularnością głównie ze względu na bardzo trwały efekt. Tak zwane doczepy utrzymują się bowiem nawet pół roku. Jak to jest możliwe? Wszystko za sprawą nowych technologii, które nie tylko trwale złączają włosy, ale również zapewnia bardzo naturalny efekt.
  • Metoda keratynowa – jak sama nazwa wskazuje, polega na użyciu keratyny, która jest naturalnym składnikiem łodygi włosów. Doczepy umieszcza się za sprawą tak zwanych zgrzewów keratynowych, które są niewidoczne. Dzięki temu całość prezentuje się bardzo naturalnie, a efekt może trwać nawet kilka miesięcy.
  • Metoda kanapkowa – włosy przyczepiane są na taśmach silikonowych. Dzięki temu, że są bardzo cienkie, trudno je zauważyć. Zmniejszają również obciążenie włosów naturalnych. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że doczepy można nosić od 3 do około 6 tygodni.

Biorąc pod uwagę możliwe efekty do uzyskania, a także wszelkie potencjalne zagrożenia, niezwykle istotny staje się wybór odpowiedniego salonu. Najlepszy fryzjer w Poznaniu lub w innym mieście powinien cieszyć się dobrą opinią wśród klientek, które korzystały z jego usług. Przed udaniem się do salonu, dobrze jest więc sprawdzić komentarze na jego temat. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lepiej odpuścić i szukać dalej. Nieprawidłowo wykonany zabieg przedłużania może bowiem w znaczący sposób wpłynąć na kondycję naturalnych włosów, które albo utracą swój blask albo po prostu wypadną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here