Programy do edycji filmów

Wyjazdy wakacyjne obfitują w niezapomniane wrażenia. Wyposażeni w kamery staramy się uchwycić każdą szczęśliwą chwilę. Dostępność w sklepach różnego rodzaju kamer sprawia, że jesteśmy w stanie uwiecznić wakacyjne chwile na lądzie, w powietrzu, i pod wodą. Doskonałą kamerą do zastosowań wyczynowych jest GO PRO. Każdy kolejny model tej serii dostarcza aktywnym osobom narzędzie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Szczęśliwi kręcimy długie godziny filmów. Karta za karą zapełniamy je materiałem filmowym. Aż w końcu wracamy do domu i nachodzi nas myśl, że dobrze było by to pokazać w formie filmu. Efektownego, robiącego wrażenie na rodzinie i przyjaciołach. I w tym momencie okazuje się, że musimy się zastanowić jaki program do obróbki filmów wybrać.

Najczęściej pierwsza myśl kieruje nas do programu, który otrzymujemy w pakiecie startowym Windows. Nie jest to jednak narzędzie, które pomoże nam złożyć film, który zrobi wrażenie na kimkolwiek. Jest to prosty edytor, za pomocą którego złożymy jedynie poszczególne fragmenty naszych wakacyjnych przygód. Jest też możliwość, że dołączymy do tego jakaś ścieżkę dźwiękową. I to by było na tyle.

Dołączone do kamery oprogramowanie stanowi już lepszą alternatywę dla tej budżetowej wersji. Zastosowane w nim algorytmy pozwalają już sprawniej dokonać wyboru i edycji interesujących nas fragmentów. Dodatkowym atutem oprogramowania i aplikacji. będącej integralną częścią pakietu GO PRO. stanowi możliwość zamieszczania najciekawszych fragmentów na portalu internetowym tej firmy. W jednym miejscu spotykają się miłośnicy sportów ekstremalnych. Przeglądając krótkie filmiki możemy obejrzeć ekstremalny zjazd w Alpach, robiący wrażanie surfing na australijskiej plaży, czy kanioning w Czarnogórze. Nie brak też filmików nakręconych przez miłośników skoków na linie.

Dla zastosowań amatorskich ciekawym rozwiązaniem są również produkty sygnowane przez Adobe oraz Corel. Obie te platformy, związane mocno z grafiką komputerową, w swych pakietach posiadają również oprogramowanie służące do edycji filmów. Są to narzędzia już bardziej zaawansowane, wymagające od użytkownika sporej wiedzy na temat ich funkcjonowania. Pozwalają one na bardzo precyzyjną edycję. Co prawda ich zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, ale otrzymany produkt jest na najwyższym, światowym poziomie.

To jaki program do obróbki filmów osoba zainteresowana wybierze zależy od jej obycia z programami graficznymi. Zwłaszcza wspomniane powyżej platformy, wymagają już pewnego obycia i wiedzy. Jednakże osoby, które dopiero rozpoczynają swoją drogę w edycji filmów nie powinny się zniechęcać. Przy zakupie danego oprogramowania otrzymujemy bardzo szczegółową instrukcję. Co prawda, wymaga ona dogłębnego zapoznania się z nią, ale nie stanowi to większego problemu. Gdyby jednak ktoś miał problemy ze zrozumieniem instrukcji, to internet dostarcza nieograniczonej ilości filmików instruktażowych, chyba do każdego oprogramowania. Wystarczy kierować się wskazówkami zawartymi w tych filmikach.

Poszukując programu do obróbki i edycji filmów mamy bardzo wiele możliwości. Począwszy od darmowych, na podstawowym poziomie, poprzez oprogramowania dostarczane zazwyczaj przy zakupie kamery, aż po niemal profesjonalne oprogramowania renomowanych firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here