Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy musi być jak najlepiej dopasowany do wieku i etapu rozwoju. Z tego powodu powinien zmieniać się wraz z pojawiającymi się potrzebami. Warto mieć to na uwadze w trakcie planowania wystroju.

Funkcjonalność powinna stać się priorytetem i najważniejszym kryterium w trakcie wybierania poszczególnych elementów. Ogromną pomocą może być zebranie inspiracji. Ich źródłem są zazwyczaj zdjęcia publikowane przez inne mamy oraz aranżacje tworzone przez projektantów wnętrz. Na tej podstawie można określić co najbardziej przypadło nam do gustu i koniecznie musi znaleźć się w pokoju dziecka. Niezbędne są oczywiście podstawowe meble, które umożliwią codzienne funkcjonowanie. Na samym początku warto zaopatrzyć się w łóżeczko z regulowaną wysokością.

Maluch może spać w nim nawet przez pierwsze kilka lat życia. Szczególnie jeśli znajdzie się model z odkręcanymi szczebelkami. Daje to duże możliwości dopasowania wszystkich detali. Przy noworodkach sprawdzają się również fotele z podnóżkiem. Mogą być idealnym miejscem do karmienia i usypiania. Warto zwrócić tu uwagę na jakość wykonania i profil. Oparcie powinno zapewniać stabilną podporę dla pleców. Równocześnie jednak nie może być zbyt twarde. Należy przygotować się na wiele godzin spędzanych w pozycji siedzącej. Z tego powodu podnóżek może okazać się wybawieniem. Taki dodatek umożliwia przyjęcie bardziej komfortowej pozycji, która sprzyja odpoczynkowi. W trakcie zakupów warto dokładnie przemyśleć jaki kolor obicia będzie odpowiedni.

Najlepiej sprawdzają się neutralne odcienie, które nie wyróżniają się zbyt mocno. Dają możliwość częstego zmieniania wystroju i nie ograniczają w żaden sposób. Dzięki temu fotel może okazać się doskonałą inwestycją na bardzo długi czas. Kolejna kwestia to rozplanowanie szaf i półek. Należy dopasować to do aktualnego wieku dziecka. Z tego powodu na początkowych etapach miejsce na wieszaki nie musi być wcale duże. Odstępy pomiędzy poszczególnymi poziomami półek również nie powinno być znaczne. W ten sposób można o wiele lepiej zagospodarować przestrzeń i w pełni ją wykorzystać.

Idealnym rozwiązaniem będą tu meble umożliwiające zmienienie ułożenia poszczególnych elementów w późniejszym czasie. Można dopasowywać je swobodnie do aktualnych wymagań. Pozwala to uniknąć konieczności wymieniania szaf, które zazwyczaj nie należą do najtańszych. Rozsądne rozplanowanie wystroju wnętrz pozwala osiągnąć spektakularny efekt, a równocześnie umożliwia zaaranżowanie pokoju bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów.

Źródło: https://www.scandishop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here